31 sierpnia po raz kolejny rozdane zostaną medale Fritza Waltera – plebiscyt ten obejmuje młodych zawodników w kategoriach wiekowych do lat dziewiętnastu i siedemnastu. Osobne medale przyznawane są również piłkarkom.

Złoty medal w kategorii U19 powędruje w tym roku do Benjamina Henrichsa, wszechstronnego zawodnika grającego dla klubu od 2004 roku (zaczynał w zespole U8), który w końcówce sezonu na skutek plagi kontuzji, wykorzystując daną szansę i swój niebanalny potencjał, coraz śmielej zaczął przebijać się do pierwszego składu Bayeru. Co znamienne, choć w drużynie U19 grał do tej pory jako ofensywny pomocnik, wystawiany z konieczności jako boczny obrońca, zanotował kilka świetnych występów.

Srebro w kategorii U17 zdobył Kai Havertz, środkowy pomocnik młodzieżówki Bayeru, który niedawno trenował z pierwszym zespołem i został włączony do kadry na zgrupowanie w Zell am See. Z kolei złoto wśród kobiet zgarnęła Nina Ehegötz, występująca na pozycji napastnika, która tego lata przeszła do Bayeru z FC Köln.

Złoto Henrichsa to nie pierwsze takie wyróżnienie dla zawodnika Aptekarzy, odkąd w 2005 roku utworzono plebiscyt. Rok temu za najlepszego do lat dziewiętnastu w Niemczech uznano Jonathana Taha. W 2014 wśród zawodników U18 triumfował Julian Brandt, drugi był Levin Öztunali.

Drużyna, której wychowankiem są medaliści, otrzymuje od DFB określone nagrody pieniężne. Złoto warte jest 20 000 euro, za srebro niemiecki związek płaci pięć tysięcy euro mniej. Brąz to zastrzyk gotówki w wysokości 10 000 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!