W ramach przygotowań do kolejnego sezonu Bayer Leverkusen miał wyruszyć w podróż najpierw do Korei Południowej, następnie zaś do Finlandii. W obu krajach miały zostać rozegrane mecze towarzyskie: 30. lipca w Korei ze stołecznym FC Seoul, 2. sierpnia w Helsinkach z drużyną Celticu Glasgow. Takie, a nie inne kierunki podyktowane zostały przede wszystkim względami marketingowymi. Wybór Helsinek jako miejsca spotkania z Celticiem spowodowany był głównie osobą ówczesnego trenera Aptekarzy, Samiego Hyypii.

105-krotnego reprezentanta Finlandii w Leverkusen już jednak nie ma, zatem podany do publicznej wiadomości 6. marca wyjazd do fińskiej stolicy stał się mało atrakcyjny z marketingowego punktu widzenia.

Kwestia rozegrania tego meczu pozostaje jednak wciąż otwarta. Bayer oczekuje na odpowiedź ze strony angielskiej agencji, która podjęła się organizacji spotkania z mistrzami Szkocji.

Michael Schade powiedział o meczu na helsińskim Stadionie Olimpijskim: – Poinformowaliśmy agencję o naszym rozstaniu z Samim Hyypią. Mamy ważny kontrakt. Chcemy wiedzieć, czy mecz bez Hyypii ma wciąż dla organizatorów jakieś znaczenie. Jeśli nie, będziemy zapytywać o możliwość zorganizowania innego meczu towarzyskiego na ten dzień.

W kadrze Bayeru będzie wówczas inny Fin, obecnie przebywający na wypożyczeniu w VfR Aalen Joel Pohjanpalo. Niewykluczone, że jego obecność może być argumentem za rozegraniem spotkania.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!