BayArena
fot. www.bayer04.de

Prezentujemy Wam krótki, ale konkretny news z informacjami transferowymi, których ostatnio wiele wokół Bayeru.

Przede wszystkim Bayer na pewno nie pozyska latem z Hannoveru Larsa Stindla, który trafi po zakończeniu sezonu do Borussii M’gladbach.

Z dystansem należy również traktować na razie plotki dotyczące odejścia Hakana Calhanoglu. Pewnie kilka klubów angielskich, i nie tylko, przygląda się naszemu pomocnikowi, ale w obecnej nierównej formie, trudno przypuszczać, by sam Hakan zdecydował się zaryzykować już latem transfer do czołowej europejskiej firmy.

Latem jak wiemy wraca do nas zaś z wypożyczenia Christopher Kramer; przychodzi także zakontraktowany zimą stoper Andre Ramalho. Karierę po sezonie niestety kończy Simon Rolfes, a kontraktu przedłużyć nie chce Stefan Reinartz.

Pomimo powrotu z Gladbach Kramera, Aptekarze rozważają także opcję zatrudnienia Johannesa Geisa, utalentowanego 21-letniego pomocnika z Mainz, który w tym sezonie ma na swoim koncie już cztery gole i trzy asysty. O ściągnięciu tego piłkarzy marzy jednak kilka zespołów, dlatego nasz klub zdaje się mieć marne szanse na wygranie o niego rywalizacji.

Tym bardziej, że latem Bayer będzie chciał przeznaczyć gotówkę na ostateczne wykupienie z Schalke Kyriakosa Papadopoulosa. Według informacji „Bilda” Bayer chce złożyć ofertę w wysokości 6 milionów Euro. Zdaje się, że Schalke będzie chciało negocjować ten transfer, zwłaszcza, że wartość stopera jest wyższa. Grekowi jednak kończy się za rok kontrakt z klubem Veltins Arena. Kluczowa może okazać się tutaj również osoba Benedikta Howedesa, obrońcy z Schalke, który jeśli latem zdecyduje się odejść, Papadopoulos będzie tam wtedy bardzo potrzebny.