BayArena
fot. www.bayer04.de

Jeśli wierzyć doniesieniom Kickera, Bayer planuje wzmocnić formację ataku poprzez pozyskanie 21-letniego napastnika Twente Enschede, młodzieżowego reprezentanta Holandii, Luca Castaignosa.

Castaignos stawiał pierwsze kroki w zawodowym futbolu w barwach Feyenoordu Rotterdam. W swoim drugim sezonie w Eredivisie (2010/11) zawodnik w 34 meczach zdobył 15 bramek, co jak na razie jest jego najlepszym rezultatem. Niemniej w tym sezonie, już w barwach Twente Enschede, młody napastnik strzelił 14 goli i jest bliski pobicia życiowego osiągnięcia.

Holender ma już doświadczenie w grze poza granicami swojego kraju. Po wspomnianym wyżej świetnym sezonie w barwach Feyenoordu, wykupił go Inter Mediolan. Castaignos spędził we Włoszech ledwie rok, w Serie A zagrał tylko 6 razy, z czego raz w podstawowej jedenastce. W trakcie swych epizodycznych występów zdołał strzelić jedną bramkę.

W sezonie 2012/13 wrócił do Holandii i zasilił skład Twente Enschede, z miejsca stając się podstawowym zawodnikiem drużyny. W pierwszym sezonie po powrocie z Włoch zagrał na boiskach Eredivisie 38-krotnie, okraszając występy trzynastoma bramkami. Obecnie jest najlepszym strzelcem Twente, choć nie jedynym napastnikiem, który zdobywa gole dla drużyny w miarę regularnie; ma na koncie o jednego gola więcej od partnera z ataku, Dusana Tadicia (13 trafień). Twente w razie transferu napastnika do Leverkusen nie straciłoby zatem jedynego gracza odpowiedzialnego za zdobywanie bramek, a co za tym idzie – prawdopodobieństwo transferu może być większe.

Castaignos nie ma na koncie debiutu w dorosłej reprezentacji „Oranje”, za to grywał w reprezentacjach młodzieżowych; obecnie w U21, gdzie jego bilans wynosi 6 spotkań i 5 goli.

Piłkarz jest związany z Twente kontraktem obowiązującym do 2016 roku. Bayer musiałby więc zapłacić za niego kwotę odstępnego w wysokości około 5 mln euro. Klub z Leverkusen póki co nie wydał komentarza w sprawie spekulacji dziennikarzy Kickera.

Nie da się jednak ukryć, że włodarze Aptekarzy mają zamiar wzmocnić siłę ofensywną swego klubu. Bayer jest od jakiegoś czasu wymieniany jako jeden z zespołów mających włączyć się w walkę o Josipa Drmicia, który w obecnym sezonie strzelił dla walczącego o utrzymanie FC Nürnberg aż 16 goli. Biorąc jednak pod uwagę, jakie kluby są zainteresowane Szwajcarem (wymienia się m.in. Tottenham Hotspur, Arsenal Londyn, Manchester United), nawet jeśli pogłoski o zainteresowaniu Bayeru tym piłkarzem są prawdziwe, drużyna Leverkusen może się obejść smakiem.