Jeśli wierzyć doniesieniom Kickera, Bayer planuje wzmocnić formację ataku poprzez pozyskanie 21-letniego napastnika Twente Enschede, młodzieżowego reprezentanta Holandii, Luca Castaignosa.

Castaignos stawiał pierwsze kroki w zawodowym futbolu w barwach Feyenoordu Rotterdam. W swoim drugim sezonie w Eredivisie (2010/11) zawodnik w 34 meczach zdobył 15 bramek, co jak na razie jest jego najlepszym rezultatem. Niemniej w tym sezonie, już w barwach Twente Enschede, młody napastnik strzelił 14 goli i jest bliski pobicia życiowego osiągnięcia.

Holender ma już doświadczenie w grze poza granicami swojego kraju. Po wspomnianym wyżej świetnym sezonie w barwach Feyenoordu, wykupił go Inter Mediolan. Castaignos spędził we Włoszech ledwie rok, w Serie A zagrał tylko 6 razy, z czego raz w podstawowej jedenastce. W trakcie swych epizodycznych występów zdołał strzelić jedną bramkę.

W sezonie 2012/13 wrócił do Holandii i zasilił skład Twente Enschede, z miejsca stając się podstawowym zawodnikiem drużyny. W pierwszym sezonie po powrocie z Włoch zagrał na boiskach Eredivisie 38-krotnie, okraszając występy trzynastoma bramkami. Obecnie jest najlepszym strzelcem Twente, choć nie jedynym napastnikiem, który zdobywa gole dla drużyny w miarę regularnie; ma na koncie o jednego gola więcej od partnera z ataku, Dusana Tadicia (13 trafień). Twente w razie transferu napastnika do Leverkusen nie straciłoby zatem jedynego gracza odpowiedzialnego za zdobywanie bramek, a co za tym idzie – prawdopodobieństwo transferu może być większe.

Castaignos nie ma na koncie debiutu w dorosłej reprezentacji „Oranje”, za to grywał w reprezentacjach młodzieżowych; obecnie w U21, gdzie jego bilans wynosi 6 spotkań i 5 goli.

Piłkarz jest związany z Twente kontraktem obowiązującym do 2016 roku. Bayer musiałby więc zapłacić za niego kwotę odstępnego w wysokości około 5 mln euro. Klub z Leverkusen póki co nie wydał komentarza w sprawie spekulacji dziennikarzy Kickera.

Nie da się jednak ukryć, że włodarze Aptekarzy mają zamiar wzmocnić siłę ofensywną swego klubu. Bayer jest od jakiegoś czasu wymieniany jako jeden z zespołów mających włączyć się w walkę o Josipa Drmicia, który w obecnym sezonie strzelił dla walczącego o utrzymanie FC Nürnberg aż 16 goli. Biorąc jednak pod uwagę, jakie kluby są zainteresowane Szwajcarem (wymienia się m.in. Tottenham Hotspur, Arsenal Londyn, Manchester United), nawet jeśli pogłoski o zainteresowaniu Bayeru tym piłkarzem są prawdziwe, drużyna Leverkusen może się obejść smakiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!