BayArena
fot. www.bayer04.de

W sobotnim spotkaniu przeciwko Schalke za kontuzjowanego Stefana Kiesslinga będzie musiał zagrać Patrick Helmes. Trener Heynckes nie ma dużego pola manewru w formacji ofensywnej. Jak będzie wyglądać kadra w przyszłym sezonie? Czy ktoś w klubie myśli już o wzmocnieniach?

Jak podają polskie media Bayer jest zainteresowany sprowadzeniem w przerwie Roberta Lewandowskiego. 21 letni zawodnik, który w obecnym sezonie strzelił już 13 bramek dla Lecha Poznań, jest wyceniany na około 4 miliony euro. Dyrektor sportowy Aptekarzy – Rudi Voeller nie dementuje tych doniesień: „Cały czas obserwujemy zawodników, którzy mogli by wzmocnić zespół. Czy Lewandowski jest w kręgu naszych zainteresowań? Tego nie mogę zdradzić”.

Bayer nie jest jedyną drużyną, która chętnie widziała by polskiego napastnika w swoich szeregach. Chęć pozyskania reprezentanta naszego kraju wyraziły jeszcze: Borussia Dortmund, Werder Brema, PSV Eindhoven, Palermo czy angielski Blackburn Rovers.

Jednak w pierwszej kolejności działacze Leverkusen koncentrują się na wzmocnieniu innych formacji, głównie środka pola. „Musimy mieć na uwadzę to, że Toni Kroos prawdopodobnie opuści nasz zespół” – uzasadnia Rudi Voeller. Jako jednego z kandydatów do zastapienia młodego Niemca wymienia się reprezentanta Chorwacji do lat 21 – Milana Badelji (cena rynkowa około 3 miliony euro). Włodarze Leverkusen mają zamiar w najbliższym czasie wystosować oficjalne pismo do Dynama Zagrzeb, z zapytaniem o możliwość transferu. Oprócz Bayeru, Chorwatem zainteresowany jest także Manchester United.