Z końcem obecnego sezonu Sascha Lewandowski pożegnał się ze stanowiskiem pierwszego szkoleniowca Bayeru i od lata ponownie zajmie się pracą z młodzieżą. Jego rola będzie jednak inna niż dotychczas.

Do głównych zadań Lewandowskiego będzie należeć koordynacja i współpraca z trenerami: Ralfem Minge (U-21), Nilsem Drube (U-19) oraz Tomem Cichon (U-17). 41-letni Niemiec odstąpi zatem od trenowania zawodników, a skupi się na kształceniu młodej kadry szkoleniowców. Będzie jej koordynatorem, szefem szkoleniowców ekip młodzieżowych.

Minge, Drube i Cichon pozostaną niezależni i nadal będą mieć swobodę w podejmowaniu decyzji, jednak ich praca będzie od nowego sezonu podlegać ocenie Lewandowskiego. – To duży krok w kierunku profesjonalnego szkolenia młodzieży. Bardzo cieszę się na współpracę – skomentował Drube.

– Rola i udział młodej kadry w pierwszej drużynie Bayeru nie są do końca takie, jak byśmy tego chcieli, dlatego wierzymy, że doświadczenie Saschy Lewandowskiego pomoże nam to zmienić – dodał Minge.

Kontrakt Lewandowskiego na stanowisku koordynatora młodzieży będzie obowiązywał do 30 czerwca 2016r.

Autor: Aptekarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!