Joachim Löw wysłał powołania do zawodników, którzy niebawem zmierzą się z jedenastką Gibraltaru w spotkaniu eliminacyjnym do Euro 2016 i z reprezentacją Hiszpanii w meczu towarzyskim. W niemieckiej kadrze znalazło się miejsce dla dwóch piłkarzy Bayeru Leverkusen: Karima Bellarabiego i Larsa Bendera.

O ile powołanie dla Bellarabiego nie jest żadną niespodzianką – selekcjoner był zadowolony z jego postawy w meczach z Polską i Irlandią – o tyle powrót Larsa Bendera jest dla pomocnika Aptekarzy ważnym sygnałem, że Löw nie zapomniał o nim po tym, jak wskutek kontuzji piłkarz z Leverkusen musiał opuścić zgrupowanie reprezentacji przed brazylijskim mundialem. Bender z konieczności oglądał w telewizji swych kolegów, którzy ostatecznie wywalczyli mistrzostwo świata. Wśród nich był Christoph Kramer, zawodnik powołany właśnie w zastępstwie Larsa, występujący na tej samej pozycji.

Kramer wykorzystał szansę i stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych piłkarzy w Niemczech. Dobra postawa Christopha tak w reprezentacji, jak i w klubie, musiała przekonać niejednego fana niemieckiej piłki, że Bender zostanie odstawiony na boczny tor. Pomocnik Bayeru, wciąż wracający do formy po kontuzji, zaliczył jednak ostatnio kilka solidnych występów dla die Werkself i ponownie zwrócił na siebie uwagę Löwa. Lars z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w reprezentacji i nie ma zamiaru oddawać miejsca w składzie bez walki.

Mecz Niemców z Gibraltarem odbędzie się 14. listopada w Nürnberg. Z kolei wyjazdowe starcie z Hiszpanią będzie miało miejsce cztery dni później w Vigo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!