Konstantinos Stafylidis nie jest już piłkarzem Bayeru Leverkusen. Grecki obrońca zdecydował o zmianie barw klubowych i podpisał dwuletnią umowę z FC Augsburg.

 

Przed obecnym sezonem w kadrze Bayeru znajdowała się trójka obrońców: Wendell, Sebastian Boenisch i właśnie Stafylidis. Trzech to o jednego za dużo, zatem prawdopodobieństwo, że ktoś z wymienionego grona odejdzie, było dość wysokie. Ostatecznie padło na reprezentanta Grecji, który Aptekarzem był od 2013 roku, gdy został sprowadzony do Niemiec z PAOK Saloniki.

 

W barwach Bayeru Stafylidis zaliczył debiut w Bundeslidze i… to by było na tyle. Całość dorobku Greka w Leverkusen zamknęła się w ośmiu minutach końcówki meczu z 1.FC Nürnberg za kadencji Samiego Hyypii. Po sezonie 2013/14 „Stafy” odszedł na wypożyczenie do londyńskiego Fulham, gdzie rozegrał 38 spotkań na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

 

Po powrocie zaliczył pracowity okres przygotowawczy z Bayerem, jednak odkąd deklarację pozostania w Leverkusen wygłosił Boenisch, można było odnieść wrażenie, że to 21-letni Stafylidis znajduje się na wylocie. Mówiło się o zainteresowaniu z Grecji, jednak ostatecznie Kostas pozostanie w Niemczech i dołączy do ekipy Augsburga, gdzie pod skrzydłami Markusa Weinzierla powalczy o miejsce w wyjściowej jedenastce ze sprowadzonym niedawno za 4 miliony euro byłym lewym obrońcą Karlsruher SC, Philippem Maxem.

 

Szacuje się, że dzięki temu ruchowi transferowemu Bayer zarobił około 2,5 miliona euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!