Kolja Pusch otrzymał od DFB w nagrodę medal, który jest przyznawany najlepszym młodym zawodnikom w Niemczech. To największe wyróżnienie, jakie może otrzymać junior w tym kraju. 17-letni pomocnik jest piątym zawodnikiem Bayeru, który otrzymał ten laur.

Wcześniej z drużyny „Aptekarzy” wyróżnieni zostali: Nils Teixeira i Stefan Reinartz (2007 rok) oraz Marcel Risse i Richard Sukuta-Pasu w 2008 roku. Wszyscy trzej, oprócz Reinartza, przebywają obecnie na wypożyczeniach w innych klubach.

Kolja Pusch urodził się 12 lutego 1993 roku w Wuppertalu. Do Leverkusen trafił w 2005 roku. Jest on również kadrowiczem zespołu Niemiec do lat 17, w którym w 12 meczach zdobył 4 gole.

W ubiegłym sezonie był najlepszym strzelcem zespołu „Aptekarzy” do lat 17, zdobywając ponad 10 bramek. Bayer U-17 dotarł w swojej kategorii wiekowej do finału mistrzostw Niemiec, gdzie po dogrywce uległ Eintrachtowi Frankfurt 1:0.

Wicemistrzami Niemiec została również ekipa Bayeru do lat 19, która w finale na BayArenie uległa także 1:0 Hansie Rostock. Wyniki te jednak kolejny raz podkreślają dobrze wykonywaną pracę z młodzieżą przy BayArenie, a nagroda dla Kolji Puscha jest tego najlepszym przykładem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!