BayArena
fot. www.bayer04.de

Kolja Pusch otrzymał od DFB w nagrodę medal, który jest przyznawany najlepszym młodym zawodnikom w Niemczech. To największe wyróżnienie, jakie może otrzymać junior w tym kraju. 17-letni pomocnik jest piątym zawodnikiem Bayeru, który otrzymał ten laur.

Wcześniej z drużyny „Aptekarzy” wyróżnieni zostali: Nils Teixeira i Stefan Reinartz (2007 rok) oraz Marcel Risse i Richard Sukuta-Pasu w 2008 roku. Wszyscy trzej, oprócz Reinartza, przebywają obecnie na wypożyczeniach w innych klubach.

Kolja Pusch urodził się 12 lutego 1993 roku w Wuppertalu. Do Leverkusen trafił w 2005 roku. Jest on również kadrowiczem zespołu Niemiec do lat 17, w którym w 12 meczach zdobył 4 gole.

W ubiegłym sezonie był najlepszym strzelcem zespołu „Aptekarzy” do lat 17, zdobywając ponad 10 bramek. Bayer U-17 dotarł w swojej kategorii wiekowej do finału mistrzostw Niemiec, gdzie po dogrywce uległ Eintrachtowi Frankfurt 1:0.

Wicemistrzami Niemiec została również ekipa Bayeru do lat 19, która w finale na BayArenie uległa także 1:0 Hansie Rostock. Wyniki te jednak kolejny raz podkreślają dobrze wykonywaną pracę z młodzieżą przy BayArenie, a nagroda dla Kolji Puscha jest tego najlepszym przykładem.