Liczne kontuzje i wykluczenia kartkowe zmusiły Juppa Heynckesa do wystawienia bardzo młodych zawodników w ostatni weekend. Ryzykowne decyzje opłaciły się, bo Fabian Giefer i Burak Kaplan zostali jednymi z bohaterów sobotniego zwycięstwa Bayeru nad Hannoverem.

Warto zauważyć, że w wyjściowej jedenastce pojawiło się aż trzech zawodników z rocznika 1990. A na ostatnie 10 minut na boisku pojawił się jeszcze Thanos Petsos, który dopiero w czerwcu będzie obchodził swoje 19 urodziny.

Wielkie brawa należą się głównie drugiej linii, gdzie żaden zawodnik nie przekroczył jeszcze wieku juniorskiego (21 lat). Średnia wieku naszej pomocy w sobotnie popołudnie wyniosła (biorąc pod uwagę rok urodzenia) 20,5 – a przecież Lars Bender dopiero jutro skończy 21 lat. Z tej okazji składamy mu już dzisiaj najserdeczniejsze życzenia.

Po raz kolejny cała „jedenastka” Bayeru była bardzo młoda, na co wpłynęła obecność w składzie również Fabiana Giefera, który po raz drugi w tym sezonie nie zawiódł i godnie zastąpił Rene Adlera. Średnia wieku wyjściowej jedenastki wyniosła 24,2.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!