BayArena
fot. www.bayer04.de

Liczne kontuzje i wykluczenia kartkowe zmusiły Juppa Heynckesa do wystawienia bardzo młodych zawodników w ostatni weekend. Ryzykowne decyzje opłaciły się, bo Fabian Giefer i Burak Kaplan zostali jednymi z bohaterów sobotniego zwycięstwa Bayeru nad Hannoverem.

Warto zauważyć, że w wyjściowej jedenastce pojawiło się aż trzech zawodników z rocznika 1990. A na ostatnie 10 minut na boisku pojawił się jeszcze Thanos Petsos, który dopiero w czerwcu będzie obchodził swoje 19 urodziny.

Wielkie brawa należą się głównie drugiej linii, gdzie żaden zawodnik nie przekroczył jeszcze wieku juniorskiego (21 lat). Średnia wieku naszej pomocy w sobotnie popołudnie wyniosła (biorąc pod uwagę rok urodzenia) 20,5 – a przecież Lars Bender dopiero jutro skończy 21 lat. Z tej okazji składamy mu już dzisiaj najserdeczniejsze życzenia.

Po raz kolejny cała „jedenastka” Bayeru była bardzo młoda, na co wpłynęła obecność w składzie również Fabiana Giefera, który po raz drugi w tym sezonie nie zawiódł i godnie zastąpił Rene Adlera. Średnia wieku wyjściowej jedenastki wyniosła 24,2.