BayArena
fot. www.bayer04.de

Leart Paqarada, Alexander Bieler oraz Luca Dürholtz wkrótce opuszczą Bayer Leverkusen U23. Dwaj pierwsi dołączą do Aziza Bouhaddouza w drugoligowym SV Sandhausen, zaś Dürholtz będzie kontynuował karierę na poziomie 3. Bundesligi w barwach spadkowicza, Dynama Dresden.

Cała trójka należała do kluczowych zawodników drużyny rezerw Bayeru. 19-letni Paqarada, grający na pozycji lewego obrońcy Niemiec z albańskimi korzeniami, w 27 spotkaniach zdobył jednego gola.

Z kolei starszy o dwa lata Bieler rundę jesienną spędził w drugim zespole Borussii Mönchengladbach. Po przejściu z wolnego transferu do Leverkusen z marszu przebił się do pierwszego składu rezerw Aptekarzy, zaliczając udaną rundę – 15 spotkań i 4 bramki, co jak na defensywnego pomocnika jest niezłym osiągnięciem. Piłkarz momentami był bliski debiutu w pierwszej drużynie, ale ostatecznie podjęto decyzję o jego odejściu.

Luca Dürholtz (na zdjęciu) w sezonie 2013/14 rozegrał 36 meczy i zdobył 7 bramek, co okazało się trzecim wynikiem w drużynie rezerw. Lepszym dorobkiem strzeleckim pochwalić się mogą jedynie Aziz Bouhaddouz (24 gole) i przechodzący niebawem do Borussii II Dortmund Khaled Narey (8 trafień).

Z każdym z powyższych zawodników, tudzież z innymi, którzy podzielili ich los i zostali zmuszeni do intensywnych poszukiwań nowych klubów, wiązano swego czasu w Leverkusen pewne nadzieje. Decyzji o likwidacji drużyny U23 bronił ostatnio w wywiadzie dla Rheinische Post koordynator drużyn juniorskich, Sascha Lewandowski, twierdząc, że Bayerowi nie opłaca się utrzymywać całego osobnego klubu dla raptem kilku zawodników mogących stanowić wartość w kontekście gry w Bundeslidze. Jako przykład takich piłkarzy Lewandowski wymienił Maximiliana Wagenera i Olivera Schnitzlera. Utalentowany trener, znany ze swej pracy z młodzieżą, podkreślił, że klub z Leverkusen inwestuje przede wszystkim w roczniki pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia.

Komentarz do odejścia znajdziecie na blogu Aptekarski punkt widzenia.