Knut Kircher poprowadzi jutrzejszy spektakl na BayArenie, w którym w głównych rolach wystąpią zawodnicy Bayeru 04 Leverkusen i Bayernu Monachium. Ten 41-letni sędzia ma w ostatnich latach „szczęście” do prowadzenia spotkań pomiędzy tymi zespołami.

Prowadził on między innymi jesienny mecz tych drużyn na Allianz-Arenie, który zakończył się wynikiem 1:1. Otrzymał za tamte spotkanie niską notę od magazynu „Kicker” – 4,5. Knut popełnił błąd chociażby przy tym, jak nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Stefana Kiesslinga.

W sezonie 2007/2008 prowadził on mecz na BayArenie, gdy nasz zespół przegrał z Bayernem 1:0, a Kircher otrzymał jeszcze niższą notę – tym razem 5.

Sezon wcześniej sędziował rywalizacji tych drużyn na Allianz-Arenie. Bayern wygrał u siebie 2:1, a Knut został oceniony tym razem bardzo wysoko – na „dwójkę”.

W tym sezonie arbiter jutrzejszego meczu prowadził 2 spotkania „Aptekarzy”. Najpierw wspomniany mecz z Bawarczykami, a w lutym derby z Kolonią. Jak wtedy wyglądała jego praca? Pamiętamy wszyscy doskonale. Ocena 4,5 też mówi sama za siebie.

Szczęście w trwających rozgrywkach do tego sędziego mają niewątpliwie monachijczycy. Poza meczem z Bayerem, Kircher dwukrotnie sędziował potyczkę Bayernu z Borussią Dortmund. Obydwa mecze ekipa Louisa van Gaala wygrała bez problemu – najpierw jesienią 5:1, a w lutym 3:1. Arbiter otrzymał jednak od „Kickera” dwukrotnie tylko „czwórkę”.

To trochę dziwne, że Knut został wyznaczony do meczu o takiej randze. Tym bardziej, że w tym sezonie jego praca nie jest zbyt wysoko ceniona. Knut poprowadził w obecnych rozgrywkach 17 spotkań, a jego nota w „Kickerze” to 3,41. W tych 17 meczach pokazał 53 żółte kartki, a raz wyrzucił zawodnika z boiska za drugie „żółtko”. Miejmy nadzieję, że jutro jednak stanie na wysokości zdania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!