Dwaj trenerzy. Te same problemy ze zdrowiem zawodników. „To szaleństwo. To pasuje do naszej sytuacji” – tak trener Dutt komentuje brak w kadrze na mecz z Mainz Michaela Ortegi, który pokazał się z dobrej strony w ostatnim czasie.

Oprócz Augusto i Barnetty to kolejny kreatywny gracz, który jest po za kadrą. Podobne problemy ma trener Mainz Tuchel. W teście przeciwko Bochum wygranym 5:0, nie mógł skorzystać ze Svennsona, Ivanschitza i Risse (długie kontuzje), a ponadto z Kirchoffa, Stiebera, Szalaia, Gavranovicia i Schonheima. Dodatkowo Allagui wyjechał na Puchar Narodów Afryki. „To wszystko więcej, niż jesteśmy w stanie tolerować” – podsumowuje sytuację kadrową Tuchel.

Dutt ma z kolei problem, z którego napastnika skorzystać. W przygotowaniach Derdiyok (6 goli w lidze) sprawiał lepsze wrażenie od Kiesslinga (3 gole).

„Zadecyduje forma dnia” – powiedział Dutt, który nie podał jeszcze swojego wybrańca do opinii publicznej. W zasadzie mógłby zagrać dwoma napastnikami, ale „to ograniczałoby i tak naszą trudną sytuację na ławce rezerwowych”.

Dowody wskazują, że większe szanse ma Kiessling. Dzieje się to przy rozgoryczeniu Derdiyoka, który skarżył się już: „Było dla mnie ciężko zrozumieć, że nie grałem w pierwszej rundzie”, co przy jego krótkim kontrakcie (do 2013 roku), może nasilić informacje o rychłym jego odejściu z klubu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!