BayArena
fot. www.bayer04.de

Trwają roszady w składzie Bayeru. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

W ostatnich dniach dwóch zawodników opuściło Leverkusen. Pierwszym z nich jest Andre Schurrle, który trafił do Chelsea Londyn. Kwota transferu wyniosła około 22 mln euro. Andre umową z londyńskim klubem związał się do 2018 roku. Przypomnijmy, że Schurrle w obecnym sezonie wystąpił w 43 Spotkaniach Bayeru, w których zdobył czternaście bramek i zaliczył dziesięć asyst.

Z kolei Michal Kadlec odszedł do Fenerbahce Stambuł. Kwestii finansowych nie ujawniono, ale mówi się, że kwota odstępnego wyniosła około 5 mln euro. Czeski obrońca podpisał kontrakt z tureckim klubem do 2016 roku. Kadlec w zakończonym już sezonie wystąpił w 18 meczach, raz trafił do siatki przeciwnika i trzykrotnie otwierał kolegą drogę do bramki swoimi podaniami.

Skoro dwóch zawodników odeszło to ktoś musi ich zastąpić. Na ten moment oficjalnie potwierdzony jest transfer Heung-Min Son’a z Hamburger SV. 20-latek kosztował włodarzy z BayArena 10 mln euro. Koreańczyk w sezonie 2012/2013 zdobył dwanaście bramek i zanotował dwie asysty.

Niewątpliwie musi jeszcze zostać wzmocniona obrona. Po odejściu kilku zawodników sytuacja nie wygląda ciekawie na ten moment. Mówi się głośno o sprowadzeniu Toby’iego Alderweireld’a z Ajaxu Amsterdam oraz jednym piłkarzu z Borussia Dortmund. Czekamy zatem na kolejne oficjalne informacje.