Niemiecki związek piłki nożnej DFB potwierdził, że kara grzywny w wysokości 10 000 euro nałożona w dniu 10 października na dyrektora sportowego Bayeru Leverkusen zostaje podtrzymana.

Kara jest związana z wydarzeniami z dnia 17 września tego roku, bezpośrednio po meczu z FC Koln, przegranym przez piłkarzy Bayeru 1 – 4. Rudi Voller wtargnął wtedy na boisko i w niecenzuralnych słowach skrytykował pracę arbitra Guntera Perla i jego asystentów.

Władze związku w uzasadnieniu przedstawiają, że zdają sobie sprawę z możliwości powstawania nerwowych reakcji po nieudanym spotkaniu, ale w żaden sposób nie można akceptowac wyrażania ich w taki sposób, w jaki zrobił to Rudi Voller. Hans E. Lorenz – prezes sądu sportowego DFB podkreślił dodatkowo w oświadczeniu uzasadniającym, że nie takie są standardy zachowania dyrektora sportowego w Bundeslidze.

Jako, że Rudi Voller w marcu tego roku dostał już karę za podobne wybryki w wysokości 5000 euro, władze sugerują pozostanie na trybunach następnym razem, inaczej sankcje będą rozszerzane.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!