Jak informuje brukowiec Bild, były już piłkarz drużyny Bayeru U-19, podpisze pierwszy w swojej karierze profesjonalny kontrakt. Zwiąże się on z Bayerem do 2012 roku.

„Temu chłopakowi wynagrodzona została ciężka praca. Chcę, żeby został profesjonalistą. Burak pozostanie w mojej kadrze!” powiedział trener „Aspiryn”- Jupp Heynckes

Jak to się stało że ten młodzian trafił do kadry pierwszego zespołu? Przed wyjazdem na obóz przygotowawczy do Borkum, przez to, że niektórzy piłkarze, tacy jak Sami Hyypia, czy Arturo Vidal, nie wrócili jeszcze z zasłużonych urlopów, w kadrze zwyczajnie zabrakło zawodników. Wtedy Jupp Heynckes, zdecydował się zaprosić na zgrupowanie młodziutkiego reprezentanta Turcji U-19. Podczas meczu, w którym rywalem Bayeru był mistrz Egiptu- Al Ahly Kair, Burak Kaplan pięknym strzałem na 1:0 otworzył wynik spotkania, i… chyba wykorzystał swoją szansę. „Być może zagra także w Bundeslidze…” powiedział Heynckes.

Kim jest nowy zawodnik pierwszej drużyny Bayeru?

Burak Kaplan urodził się i wychował, w Kolońskiej dzielnicy Vingst. Jego rodzice przeprowadzili się do Niemiec ponad 30 lat temu, z miasta Denizli. Burak swoją przygodę z piłką, zaczął już w wieku 4 lat. Jego pierwszy klub – Vingst 05. ?Na Bolzplatz przy Würzburger Straße często trenowałem do 6 godzin dziennie?, mówi Burak.

Kaplan ma tylko jeden, turecki paszport. Jak sam o sobie mówi, jest „Dzieckiem Bayeru”. „Od 1997 roku, gram w Leverkusen”.

W rozmowie z Bildem powiedział: „Zawdzięczam wszystko swojemu Ojcu – Rasitowi. To on zawoził mnie zawsze na treningi do Leverkusen. Bez piłki nożnej, na swojej dzielnicy miałbym wiele problemów…”- zakończył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!