Juniorzy Bayeru Leverkusen wygrali Arka Gdynia Cup 2015, szesnastą edycję międzynarodowego halowego turnieju drużyn do lat trzynastu. Jeden z młodych Aptekarzy – Turkmen Cem – został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju.

Arka Gdynia Cup 2015 odbył się 3. i 4. stycznia (sobota-niedziela). Piłkarze Bayeru na początek rozprawili się z zawodnikami Talentu Białystok, pokonując rywali 2-0. Po pierwszym zwycięstwie przyszły dwa kolejne, okazałe 5-0 z najsłabszą w grupie B Karlskroną oraz skromne 2-1 ze Stadionem Śląskim Chorzów. Aptekarze zgarnęli komplet punktów i pierwsze miejsce.

Drugiego dnia turnieju zawodnicy z Leverkusen mierzyli się w jednej grupie z FC Mińsk, Lechią Gdańsk i Zagłębiem Lubin. Również w tym wypadku Bayer okazał się najlepszy, ale po drodze przyjezdnym z Niemiec przytrafiła się porażka 0-1 z Zagłębiem. Lechia i Mińsk zostały ograne, odpowiednio 1-0 i 5-1.

Pierwsze miejsce w grupie dało Aptekarzom finał, gdzie ich rywalem znów okazał się Talent Białystok. Juniorzy Bayeru powtórzyli wynik z pierwszego meczu z tymi rywalami i to oni ostatecznie triumfowali w Arka Gdynia Cup 2015.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!