Po udanej rundzie jesiennej, nasze młodzieżowe zespoły nie zwalniają tempa i ciągle odnoszą kolejne zwycięstwa w swoich ligach. Drużyny do lat 19 i 17 zdecydowanie prowadzą w swoich ligach.

Ekipa do lat 19, trenowana przez Sasche Lewandowskiego, w trzech meczach odniosła komplet zwycięstw i mimo że rozegrała o dwa mecze mniej od większości drużyn, z aż 5-punktową przewagą nad drugim miejscem przewodzi tabeli.

W rundzie wiosennej Bayer U19 pokonał już: 1:0 rówieśników z Gladbach (bramka Lasoggi), 5:0 Preußen Münster (2 bramki Kreyera, 2 bramki Petsosa, gol Schwadorfa) i 1:0 Arminię Bielefeld (Lasogga). Było to ich 10 zwycięstwo z rzędu i 12 mecz bez porażki.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Pierre-Michel Lasogga, który ma na koncie 16 bramek i znalazł się już parę razy w kadrze meczowej pierwszej drużyny Bayeru w spotkaniu ligi niemieckiej. Na oficjalny debiut musi jednak jeszcze zaczekać. Poza tym 6 bramek zdobył Thanos Petsos.

W kolejnym meczu, 21 marca, nasza drużyna zagra z SG Wattenscheid 09, który zajmuje 12 miejsce w 14-zespołowej tabeli. W rundzie jesiennej, Bayer pokonał na wyjeździe tę ekipę aż 4:0.

***

Młodszy zespół do lat 17, gdzie asystentem trenera Johanna Rieckhofa jest Andrzej Buncol, w rundzie wiosennej również odniósł komplet trzech zwycięstw i kontynuuje passę 8 kolejnych wygranych.

W nowym roku Bayer U17 pokonał więc: 3:2 Preußen Münster (nasz zespół przegrywał już 2:0 – bramki: Yesil, Mandt, Dürholtz), 5:3 Arminię Bielefeld (2 bramki Yesil, po golu: Pusch, da Costa i Dürholtz), i 4:1 SF Troisdorf (2 bramki Yesil, po golu: Mandt i Pusch).

Po 17 rozegranych meczach, Bayer do lat 17 zdecydowanie przewodzi tabeli, mając aż 11 punktów przewagi nad rówieśnikami z Schalke, którzy rozegrali o jeden mecz mniej. Najlepszym strzelcem zespołu jest Samed Yesil, który zgromadził 12 bramek. 10 goli w tym sezonie zdobył już Kolja Pusch.

Następnym spotkaniem tego zespołu będzie wyjazdowy pojedynek właśnie z drugą w tabeli drużyną Schalke. Mecz ten odbędzie się 20 marca. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się gładkim zwycięstwem ?Aptekarzy” 3:0.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!