BayArena
fot. www.bayer04.de

Eksperci są zgodni co do tego, że regularna aktywność fizyczna u dzieci od najmłodszych lat wpływa pozytywnie na rozwój psychofizyczny. Nie jest jednak wcale łatwo przekonać pociechę do tego, aby spędzała dużo czasu na zewnątrz i aktywnie ćwiczyła grę w piłkę nożną z rówieśnikami. Co zrobić, aby zmienić jej nastawienie? Jak skutecznie przekonać dziecko do tej dyscypliny sportu? Podpowiadamy.

Inspiracja rodzicem

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na zachęcenie własnego dziecka do grania w piłkę nożną jest stawianie siebie za wzór. Rodzic powinien interesować się sportem i w miarę swoich możliwości i dostępnego czasu, grać w piłkę w przydomowym ogrodzie. Dziecko będzie dużo bardziej ciekawe tego co jest takiego niezwykłego w tej dyscyplinie sportu jeśli sam opiekun chętnie demonstruje to, że uwielbia taką aktywność. Kluczowe jest przede wszystkim to, aby odpowiadać szczegółowo na pytania dziecka oraz mówić często o korzyściach, które wynikają bezpośrednio z gry w piłkę nożną.

Na tym jednak nie kończy się rola rodzica. Powinien on także wspomóc swoje dziecko w znalezieniu miejsc w których może grać swobodnie z rówieśnikami. Gra w piłkę nożną z tatą lub mamą może szybko się znudzić. Nic więc dziwnego, że warto inspirować pociechę do tego, aby współzawodniczyła w rozgrywce drużynowej. Stworzenie zgranego zespołu nie jest wcale trudne. Wystarczy porozmawiać z innymi rodzicami i zaproponować takie rozwiązanie. Może się okazać, że wiele osób jest chętne, aby wyjść z taką inicjatywą, a znajdujące się nieopodal boisko będzie idealnie nadawać się do tego, aby zarówno rodzice, jak i ich pociechy spotkały się w towarzyskim meczu.

Ułatwić zrozumienie zasad

Warto poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby wyjaśnić dziecku zasady gry w piłkę nożną. Może się wydawać, że sama aktywność fizyczna jest bardzo przyjemna, ale to też dobry moment, aby zachęcić do zagłębienia się w niuanse tej dyscypliny sportu. Oprócz aktywności na świeżym powietrzu można zachęcić do obserwowania znanych rozgrywek, takich jak na przykład Liga Mistrzów lub puchar świata. Dziecko z łatwością znajdzie inspiracje u znanych zawodników i będzie w stanie lepiej zrozumieć to jakie role odgrywają piłkarze na poszczególnych pozycjach na murawie.

Trzeba uświadamiać przede wszystkim o tym, że jest to gra drużynowa i samotne działanie nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Planując grę w piłkę nożną warto więc zaprosić co najmniej kilku rówieśników, aby wspólnie rozegrać niewielki turniej, a przy tym dobrze się bawić.

Źródło: www.bayerleverkusen.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!