Trener Jürgen Luginger, podobnie jak jego piłkarze z likwidowanej drużyny Bayeru U23, dostał za zadanie znalezienie sobie nowego klubu. Szkoleniowiec, który odmienił oblicze walczących o utrzymanie w Regionalliga West rezerw Bayeru (aktualnie ósma pozycja w lidze, druga, jeśli wziąć pod uwagę jedynie rundę wiosenną) od przyszłego sezonu poprowadzi drugi zespół Schalke Gelsenkirchen.

Kontrakt, jaki Luginger podpisał z klubem z Gelsenkirchen, obowiązuje do 30. czerwca 2016 roku. 47-letni szkoleniowiec będzie następcą Bernharda Traresa.

Cieszę się z nowego wyzwania – oznajmił dotychczasowy opiekun rezerw Aptekarzy, któremu pozostało do rozegrania jeszcze jedno spotkanie w zachodniej Regionallidze. W sobotę Bayer U23 zmierzy się na wyjeździe z SC Verl. Drużyna pod wodzą Lugingera nie przegrała ani jednego z ostatnich 14 meczy.

O nowym pracowniku ciepło wypowiada się dyrektor szkółki młodzieżowej Schalke, Oliver Ruhnert: – Jürgen Luginger w ostatnich miesiącach pokazał, że rozumie, na czym polega praca z młodzieżą. Z kolei pełniący funkcję menedżera zespołu w Bayerze U23 Dirk Dreher, w następujący sposób skomentował pozyskanie Lugingera przez Schalke: – Jürgen absolutnie na to zasłużył. Cieszę się, że jego praca dla nas spotkała się z tak dużym uznaniem.

Luginger jako piłkarz miał okazję wystąpić w jednym meczu w koszulce Bayeru Leverkusen. Był częścią drużyny w sezonie 1986/87. Później grywał m.in. dla Fortuny Düsseldorf, Schalke 04 czy Hannoveru 96.

Jürgen Luginger jako szkoleniowiec nie zagrzał długo miejsca w Leverkusen. Kontrakt z drużyną rezerw podpisał bowiem na początku 2014 roku. Wcześniej przez trzy lata pracował jako trener w 1.FC Saarbrücken.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!