To już ostatni sezon w karierze piłkarskiej stopera Bayeru Leverkusen, Samiego Hyypi, który po sezonie zakończy karierę. Fin pozostanie jednak w Leverkusen, gdyż podpisał dwuletni kontrakt trenerski i będzie jednym z asystentów nowego szkoleniowca Bayeru, Robina Dutta.

Hyypia trafił do Leverkusen latem 2009 roku z angielskiego Liverpoolu, z miejsca stając się jednym z najlepszych defensorów Bundesligi. W ciągu dwóch sezonów, 37-latek rozegrał dla Bayeru w lidze 52 mecze, trafiając trzykrotnie do siatki.

– Mój czas w Leverkusen był cudowny i skończy się idealnie, jeśli zakwalifikujemy się do Ligi Mistrzów. Jestem zadowolony z ostatnich dwóch lat gry w fantastycznym zespole i w wielkim klubie, w którym będę miał możliwość rozpoczęcia kariery trenerskiej. Leverkusen jest do tego bowiem idealnym miejscem – tłumaczył na konferencji prasowej Hyypia.

Fin w pełni skupi się teraz na rozwoju kariery trenerskiej. Poza pracą w Leverkusen, będzie również asystentem selekcjonera Finlandii, Mika-Matti Paatelainena. Fin będzie również działał w sztabie scoutów przy BayArena, jak również będzie odbywał zagraniczne staże do europejskich klubów.

– Jesteśmy zadowoleni, że Hyypia swoje międzynarodowe doświadczenie będzie przekazywał u nas nawet po zakończeniu kariery. Sami w ciągu ostatnich dwóch lat sporo nauczył młodych zawodników – chwali Hyypię dyrektor sportowy Bayeru, Rudi Völler.

A wszystkim fanom Samiego Hyypi, przypominamy felieton dotyczący jego kariery: Skazany na futbol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!