BayArena
fot. www.bayer04.de

Po tym jak Bayer zajął czwarte miejsce w Bundeslidze, automatycznie o rok została przedłużona umowa z … Samim Hyypią. Taki zapis znalazł się bowiem w kontrakcie Fina.

Bayer nie zamierza jednak przez rok płacić młodemu trenerowi, który w Leverkusen nie pełni już żadnych obowiązków. Nasi działacze negocjują z Hyypią warunki wypłacenia mu rekompensaty w wysokości miliona Euro za rozwiązanie rocznej umowy.

Ze swoim stanowiskiem jak wiemy żegna się także Sascha Lewandowski, który wróci do koordynowania pracy wszystkich grup młodzieżowych w Bayerze. Na przełomie kwietnia i maja pojawiło się jednak kilka informacji, że zatrudnienie Lewandowskiego rozważa Eintracht Frankfurt.

Razem z Saschą zaś ze stanowiskiem pożegnał się Peter Hyballa, jego asystent. Choć innowacyjne metody treningowe Hyballi chwalił prezes klubu Michael Schade, ostatecznie nie zdecydował się przedłużać z nim umowy, która obowiązywała na pięć spotkań. Jednym z powodów jest prawdopodobnie fakt, że nowy szkoleniowiec Roger Schmidt przybędzie na BayArenę ze skompletowanym przez siebie sztabem szkoleniowym.