Prezentujemy Państwu wywiad, jakiego Jupp Heynckes udzielił na stronie bundesliga.de

Panie Heynckes, czy jest Pan przekonany, że Bayer zakończy rundę jesienną jako lider tabeli Bundesligi?

Heynckes: W ostatnich dwóch spotkaniach drużyna nie zagrała tak przekonywująco jak chociażby przed kilkoma tygodniami. Mimo to chłopcy są bardzo zdolni i chętnie się uczą, także na błędach. Przeanalizowaliśmy mecz z Herthą i przez ostatnie dni ciężko trenowaliśmy. Poza tym końcowy pojedynek w tej rundzie gramy przed własną publicznością i dlatego chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Spotkanie w Berlinie nie ułożyło się dobrze dla Bayeru. Pana podopieczni przez długi czas grali naprawdę słabo, a jednak w końcówce udało im się wyjść na prowadzenie. W ostatniej akcji Hertha doprowadziła do wyrównania. Czy w takich okolicznościach można być zadowolonym z jednego punktu?

Heynckes: Ostateczny wynik tego meczu, a przede wszystkim fakt utraty gola w samej końcówce były z pewnością niezwykle irytujące. Jednak stwierdzając obiektywnie, Hertha zasłużyła na remis. Musimy pogodzić się z tym rezultatem.

W związku z przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata przerwa zimowa w tym sezonie potrwa bardzo krótko. Czy przygotowanie kondycyjne będzie kluczowym elementem całego cyklu treningowego?

Heynckes: Za sprawą krótkiego okresu przygotowawczego będziemy musieli wznowić treningi na bardziej zaawansowanym poziomie. Czynnik kondycyjny to z pewnością istotny punkt całego etapu efektywnego szkolenia, ale oczywiście nie jedyny. Skupimy się na kompleksowym przygotowaniu drużyny do rundy rewanżowej.

W którym momencie, po swojej krótkiej przygodzie w Monachium, zrozumiał Pan, że chce znowu pracować w roli szkoleniowca?

Heynckes: Po tym jak otrzymałem ofertę od tak poważnego klubu jakim jest Bayer 04 Leverkusen.

Z pewnością słyszy Pan często to pytanie, ale dlaczego Bayer będzie w rundzie rewanżowej odgrywał większą rolę niż jeszcze przed rokiem?

Heynckes: Ponieważ drużyna się ustabilizowała oraz dojrzała. Nie można jej nawet porównywać z tym zespołem z zeszłego roku.

W ostatnim meczu rundy jesiennej zmierzycie się z Borussią M?Gladbach, z którą łączy Pana bardzo wiele. Czy będzie to dla Pana wyjątkowe spotkanie?

Heynckes: Borussia jest ?moim klubem?, ale w sobotę nie będzie to miało najmniejszego znaczenia. Dotychczas cieszyłem się kiedy zawodnicy z Monchengladbach zdobywali punkty. Mogę powiedzieć, że tym razem na pewno nie będą siedział na ławce podczas tego pojedynku.

W ostatnich tygodniach Borussia prezentuje się bardzo dobrze. Jak trudne będzie dla Bayeru, zakończyć rundę jesienną zwycięstwem?

Heynckes: Michael Frontzeck to znakomity trener, pod jego wodzą zespół gra wyśmienicie. Na pewno ich nie zlekceważymy, to byłby ogromny błąd. Mimo to mamy świadomość na co nas stać. Chcemy wygrać to spotkanie, jesteśmy w dobrej sytuacji i wierzę, że uda nam się zakończyć pomyślnie tą część sezonu.

Po raz kolejny Bundesliga dostarcza nam wielu emocji. Zaledwie 5 punktów dzieli pierwsze sześć drużyn w tabeli. Co Pana zdaniem będzie istotniejsze w rundzie rewanżowej: ładnie grać czy trzymać nerwy na wodzy?

Heynckes: Często zadaje sobie to pytanie. Ładna gra sama w sobie jeszcze nie przyniosła żadnej drużynie wymiernych korzyści. Na początku sezonu pokonaliśmy Freiburg 5:0. Pomimo wysokiej przegranej zawodnicy SC zebrali dużo pochwał za to spotkanie. Trener Robin Dutt irytował się wtedy: ?Nie mogę tego dłużej słuchać?. W piłce nożnej liczy się tylko ostateczny wynik. Umiejętność trzymania nerwów na wodzy jest na pewno pomocna.

Które atrybuty gry położył by Pan swoim zawodnikom pod choinkę i jakie postanowienia noworoczne Pan do nich skieruje?

Heynckes: Moi piłkarze zaprezentowali się do tej pory lepiej niż mógłbym to sobie wyobrazić czy zaplanować. To niesamowite jak ta młoda drużyna ewoluowała. Zespół jest głodny sukcesów oraz skoncentrowany na realizacji założonych celów. Nie inaczej będzie w 2010 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!