Koniec roku coraz bliżej, co oznacza, że przed nami czas podsumowań i indywidualnych wyróżnień dla zawodników, którzy błyszczeli swoją boiskową dyspozycją na przestrzeni minionych dwunastu miesięcy. Swoje zestawienie najlepszych piłkarzy z Azji przedstawiła największa (nakład w okolicach pięciu milionów egzemplarzy) chińska gazeta „Titan Sports”. Kibice Bayeru mają wszelkie powody do zadowolenia, ponieważ w plebiscycie zwyciężył skrzydłowy Aptekarzy, Heung-Min Son.

Dwudziestu czterech dziennikarzy z Azji i Europy stanęło przed zadaniem wyboru najlepszego piłkarza pochodzącego z jednego z azjatyckich państw bądź zawodnika spoza kontynentu, grającego w barwach jednej z tamtejszych drużyn. Wybór padł na 22-letniego ofensywnego gracza Bayeru, który nie krył zadowolenia z tytułu najlepszego piłkarza Azji 2014: – To zawsze wielki zaszczyt i radość, kiedy wygrywa się taki plebiscyt – powiedziała gwiazda Bayeru i reprezentacji Korei Południowej.

Drugie miejsce zajął Japończyk Keisuke Honda, zawodnik włoskiego AC Milan. Na najniższym stopniu podium uplasował się Australijczyk Ante Covic, grywający w rodzimym Western Sydney Wanderers.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!