BayArena
fot. www.bayer04.de

Grecki napastnik Bayeru, Theofanis Gekas, który na rundę wiosenną został wypożyczony do Herthy Berlin, nie chce po powrocie zostać w klubie z BayArena. Zainteresowanie byłym królem strzelców Bundesligi wyraził Michael Skibbe, trener Eintrachtu Frankfurt.

To właśnie Skibbe, w lipcu 2007 roku ściągnął do Leverkusen Gekasa, który sezon wcześniej, w barwach VfL Bochum, został królem strzelców niemieckiej ligi. W klubie z BayArena od początku nie wiodło mu się najlepiej i nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w podstawowej jedenastce. Był najpierw wypożyczony do angielskiego Portsmouth, a teraz kończy mu się pobyt w Berlinie. – Chcę zostać w Bundeslidze, ale na pewno nie w Leverkusen – tłumaczy Gekas.

Klub z Frankfurtu chciał sprowadzić Gekasa już zimą, jednak nie miał wtedy wystarczających funduszy na transfer. Grek odszedł więc na wypożyczenie do Herthy, w której barwach zdobył 6 goli. Swoje konto bramkowe mógł polepszyć w sobotę, gdy zagrał na BayArenie przeciwko Bayerowi, jednak zmarnował dwie wyśmienite okazje.