BayArena
fot. www.bayer04.de

Niemieckie media podają, że na celowniku „Aptekarzy” znalazł się Arne Friedrich, kapitan Herthy Berlin, która w tym sezonie pożegnała się z Bundesligą. Niemal 31-letnim stoperem zainteresowany jest również VfL Wolfsburg.

Friedrich miałby być kolejnym – po Balitschu – doświadczonym zawodnikiem, który wzmocni rywalizację w kadrze Bayeru. Portal kicker.de informuje, że możliwa jest wymiana na linii Bayer-Hertha i w zamian za Arne Friedricha do Berlińczyków miałby przejść Lukas Sinkiewicz.

Friedrich to 70-krotny reprezentant Niemiec. Znalazł się również w szerokiej kadrze Joachima Löwa na Mundial w RPA. W ostatnim sparingu Niemiec z Maltą, Arne wyszedł na boisko jako kapitan swojej drużyny.

Przez ostatnie osiem lat Arne Friedrich był zawodnikiem Herthy Berlin, do której trafił z Arminii Bielefeld. Łącznie na boiskach 1. Bundesligi rozegrał 231 spotkań i zdobył 14 goli. W zakończonym sezonie rozegrał 25 meczów, w których zaliczył jedną asystę, a w „Kickerze” uzyskał średnią notę 3,09 za występy.

Decyzję odnośnie transferu ma podjąć po zakończeniu Mistrzostw Świata.