BayArena
fot. www.bayer04.de

Christoph Kramer od dwóch sezonów przebywa na wypożyczeniu w VfL Bochum. Latem, 21-letni pomocnik wróci do Bayeru, z którym ma podpisany kontrakt do 30 czerwca 2015 roku. Zatrudnieniem zawodnika zainteresowany jest SC Freiburg.

Wychowanek Bayeru, po latach gry w zespołach juniorskich, w lipcu 2011 roku został wypożyczony do klubu 2. Bundesligi, VfL Bochum i w tym sezonie prezentuje wysoką formę. W 27 występach zdobył dwie bramki, zaliczył jedną asystę i ma jedną z najwyższych not w zespole, według portalu kicker.de. Według tej noty, jest także na 13 miejscu wśród pomocników 2. Bundesligi.

Piłkarz nie zaliczył jeszcze debiutu w Bayerze i trudno przypuszczać by przebił się w przyszłym sezonie w zespole Aptekarzy, który ma silną drugą linię. Piłkarza zatrudnić chce SC Freiburg, a także – ponownie wypożyczyć – VfL Bochum.

***

Ciekawostka. Na wypożyczeniu w VfL Bochum jest inny nasz pomocnik – Kolumbijczyk Michael Ortega. Wiedzie mu się jednak znacznie gorzej niż Kramerowi. W zaledwie 9 występach zanotował jedną asystę. To mocno średnio, jak na rozgrywającego.