BayArena
fot. www.bayer04.de

Słabo rozpoczęli zmagania w nowym roku zawodnicy rezerw Bayeru Leverkusen. Podopieczni Ulfa Kirstena w czterech spotkaniach zdobyli zaledwie dwa punkty. Z Leverkusen dobiegają głosy, że ten przed laty świetny piłkarz, nie radzi sobie z rolą szkoleniowca.

Druga drużyna ?Aptekarzy” zajmuje dopiero 16 miejsce w tabeli, które oznacza spadek do niższej ligi. Co gorsza, wśród 18 zespołów w tych rozgrywkach, tylko Bayer II i rezerwy z Gladbach rozegrały 23 spotkania. Reszta zespołów ma o jeden, bądź dwa mecze mniej. Warto wspomnieć również o tym, że podopieczni Kirstena stracili w tej chwili niemal najwięcej bramek w lidze, bo aż 36. Więcej wpuszczonych goli ma tylko Eintracht Trier.

Rundę rewanżową, zachodnia grupa Regionalligi rozpoczęła już w roku ubiegłym, kiedy to awansem rozegrane zostały dwie kolejki. Noworoczne zmagania zespół Bayeru II miał rozpocząć w Walentynki, derbami z zespołem rezerw 1. FC Köln na ich stadionie. Mecz ten został jednak przełożony na 2 marca i padł wtedy wynik identyczny, jak w spotkaniu pierwszych drużyn – 0:0.

Inauguracyjnym meczem rezerw Bayeru w tym roku, była ostatecznie potyczka na własnym boisku z drugą drużyną VfL Bochum. Drużyna Kirstena doznała w tym spotkaniu sromotnej porażki, ulegając rywalom aż 4:1. Jedyną bramkę dla ?Aptekarzy” zdobył polski zawodnik Maciej Zięba.

Ani jednego punktu naszemu zespołowi nie udało się zdobyć w kolejnym meczu, gdy na wyjeździe 1:0 przegrali z ostatnią w tabeli Wormatią Worms. Zarówno z Bochum, jak i z Wormatią, ?Aptekarze” przegrali po raz drugi w tym sezonie.

Pierwsze punkty w tym roku Bayer II zdobył więc dopiero we wspomnianym meczu z Kolonią. Również w ostatnie kolejce z rezerwami Mainz, ?Aspiryny” uciułały jeden punkt, remisując 1:1 na własnym boisku. Bramkę dla naszego zespołu z rzutu karnego zdobył Burak Kaplan. Czerwoną kartkę, która była konsekwencją drugiej żółtej, obejrzał Stefan Grummel.

Po 23 spotkaniach, najlepszym strzelcem zespołu jest 23-letni Zięba, który ma na koncie 5 bramek. A już jutro, w kolejnym meczu Bayer II Leverkusen na wyjeździe zmierzy się z SV Elversberg, który zajmuje 13 pozycję w tabeli. W rundzie jesiennej Bayer wygrał mecz między tymi zespołami 2:1.

Będąc w Leverkusen spotkałem się z opiniami, że Ulf Kirsten – który jest jedną z legend Bayeru – zupełnie sobie nie radzi z rolą trenera zespołu rezerw i kibice są niezadowoleni z wyników i przede wszystkim stylu gry, prowadzonych przez niego młodych piłkarzy.