To z pewnością nie była dla Emira Spahicia łatwa decyzja: 33-letni obrońca oficjalnie obwieścił wczoraj zakończenie swej reprezentacyjnej kariery. W kadrze Bośni i Hercegowiny zawodnik Bayeru Leverkusen przez długie lata pełnił funkcję kapitana.

Po gruntownym zastanowieniu i licznych rozmowach z rodziną i przyjaciółmi, doszedłem do wniosku, że pora na odejście – powiedział Spahic.

Decyzję kapitana z żalem, ale i ze zrozumieniem, przyjął selekcjoner reprezentacji Bośni i Hercegowiny, Safet Susic, który w następujących słowach skomentował wybór Spahicia: – Bayer Leverkusen gra o Ligę Mistrzów, a konkurencja na jego pozycji jest ogromna. Chce się skoncentrować na karierze w klubie.

Emir Spahic zadebiutował w kadrze swego kraju 7. czerwca 2003 roku w meczu z Rumunią. Zaliczył łącznie 77 występów w reprezentacji. Jego największym sukcesem było wywalczenie udziału w mistrzostwach świata w Brazylii, gdzie debiutująca na imprezie tej rangi Bośnia i Hercegowina zakończyła rywalizację już na fazie grupowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!