26 kwietnia 1986 roku doszło do wielkiej katastrofy w Czarnobylu. Dziś, niemal 24 lata po tym wydarzeniu, wiele osób wciąż odczuwa skutki promieniowania. Wśród nich są również dzieci. I to dla nich właśnie zorganizowano rekreacyjną wycieczkę w Niemczech. Przy okazji, udało im się w środę zwiedzić stadion BayArena w Leverkusen.

Około 40 dzieci z regionu, który jest blisko zagrożonej strefy, dzięki inicjatywie ?Pomoc dla dzieci z Czarnobylu” wzięło udział w rekreacyjnym pobycie w Langenfeld, Leverkusen i w okolicach. Z powodu tamtej katastrofy, układ odpornościowy dzieci wciąż jest osłabiony z powodu groźnego promieniowania. Dzięki tej wizycie ich organizmy będą wzmocnione.

– To miłe uczucie, gdy widzi się, że dzieci na BayArenie spędziły kilka godzin dobrej zabawy. Będziemy wspierać takie inicjatywy – mówi Meinolf Sprink z zarządu Bayeru Leverkusen.

To kolejna inicjatywa ze strony naszego klubu w stronę potrzebujących. Niedawno, przed meczem z Hamburgiem nasi zawodnicy wyszli na trening w specjalnych bluzach, które zostały później wystawione na aukcje. Dochód z tej aukcji przeznaczono na pomoc dla rodzin w Chile, które dotknęło trzęsienie ziemi.

Jeszcze wcześniej, przed jesiennym meczem z Frankfurtem, zamiast logo na koszulkach ?TelDaFax Energy” pojawił się napis ?Wir 04 Helfen” co świadczyło o tym, że Bayer bezinteresownie pomaga w życiu niemieckiej piłki nożnej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!