Szkoleniowiec Bayeru Leverkusen – Jupp Heynckes zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu z klubem, a co za tym idzie z końcem sezonu opuści zespół z Bayareny. Jego następcą będzie obecny trener SC Freiburg – Robin Dutt.

Od kilku tygodni prasa spekulowała na temat przyszłości Heynckesa w Leverkusen. Wysoka lokata Bayeru w tabeli i coraz bardziej prawdopodobny występ w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów sprawiały, że doświadczony szkoleniowiec był łączony z drużyną z Leverkusen jeszcze przez co najmniej rok. Niestety negocjacje nie zakończyły się sukcesem i Heynckes opuści klub z końcem sezonu.

„Bayer to znakomity zespół i na dodatek bardzo dobrze zarządzany. To była bardzo trudna decyzja, ale musiałem ją podjąć. Dołożę wszelkich starań, aby zakończyć rozgrywki na jak najwyższym miejscu i wywalczyć bezpośredni awans do Ligi Mistrzów”. – powiedział 65 letni trener.

Przyszły szkoleniowiec – Robin Dutt przejmie stery po Heynckesie 1 lipca. Jego kontrakt został podpisany na 2 lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!