Pomimo kłopotów z kontuzjami następnego przeciwnika Bayeru Leverkusen, trener Aptekarzy Robin Dutt jest pełen respektu przed Werderem Brema, który aktualnie jest na piątym miejscu o punkt przed Aptekarzami.

„Pomimo wielu kontuzji, zachowują swój sposób grania w piłkę” – powiedział trener na czwartkowej konferencji i dodał: „Mają absolutnie jednego z najlepszych napastników w lidze w osobie Pizarro”.

W porównaniu do ubiegłotygodniowego spotkania z Mainz, Dutt oczekuje twardego boju z przeciwnikiem będącym w wysokiej formie: „Oczekuje że zagrają dobrze. Po za tym są zawsze w górnej połowie tabeli od wielu lat” – stwierdził. Trener jednak nie ocenia, że będzie to kluczowy bój decydujący o miejscu w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Wracając do spotkania z Mainz, Dutt stwierdził, „że jest istotne zacząć drugą rundę od zwycięstwa. Pokazaliśmy też, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie. Potrafiliśmy podnieść naszą grę po straceniu prowadzenia i zespół utrzymał dobrą dyspozycję także w treningach w tym tygodniu. Podsumowując, gracze oczekują osiągnięcia swojej najlepszej dyspozycji meczowej”.

Dutt jest rozpieszczony wyborem

Trener bardzo chwalił dwóch defensywnych pomocników, Bendera i Reinartza za mecz z Mainz. „Różnicowali swoją grę i elastycznie zmieniali pozycję bardzo udanie” – podsumował.

Trener powiedział również o sytuacji graczy kontuzjowanych. Adler, Augusto, Barnetta i Sam będą niedostępni. Jak zwykle nic nie powiedział o oczekiwanej jedenastce, stwierdzając, że może być jedna lub dwie zmiany w porównaniu do ostatniego spotkania. „To będzie zależało od formy zawodników w dniu meczu i naszej następnej gry” – powiedział lakonicznie. „Ale oczywiście możemy dokonać zmian. Jestem rozpieszczony wyborem graczy na kilku pozycjach”.

Jednym z potencjalnych graczy pierwszego składu może być Simon Rolfes, który był na ławce w meczu z Mainz. „Simon jest oczywiście brany pod uwagę jako zawodni podstawowy” – przekonuje Dutt.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!