Wygrany mecz z Chelsea Londyn w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów pozostawał ważnym tematem także podczas czwartkowej konferencji prasowej przed ligowym meczem z Herthą Berlin.

„Graliśmy na dobrym poziomie i udało nam się odwrócić wynik w meczu z Chelsea” – powiedział trener Robin Dutt wracając do wygranego i dającego kwalifikację do 1/8 finału meczu z Chelsea Londyn.

Potem trener przeznaczył uwagę na zbliżający się mecz ligowy z Herthą w Berlinie. „Hertha to nie jest typowy beniaminek. Mają dużą jakość w przodzie, zwłaszcza w osobach Ramosa i Raffaela. To bardzo dobry zespół i mają w sobie troszkę z Bayernu w osobach Krafta, Lella i Ottla”.

Najważniejsze według Dutta to przejść do porządku dziennego nad zwycięstwem z Chelsea tak szybko jak to możliwe. „To jest ważna gra i możliwie ta, w której musimy pokazać swoją dobrą postawę tuż po meczu Ligi Mistrzów. Tak dobry zespół jak nasz musi po zwycięstwie z Chelsea szybko koncentrować się na kolejnym meczu”. Trener wierzy, że zespół znajduje się na dobrej drodze do uzyskania dużej pewności we własne siły: „Nasza mentalność jest dobra w ostatnich tygodniach. Mam nadzieję, że utrzymamy ją  w kolejnych meczach”.

Granie z dużą dawką pewności siebie

Po zdobyciu 7 punktów w 3 ostatnich meczach, Bayer Leverkusen chce kolejnym zwycięstwem zmniejszyć lukę dzielącą go od czołówki tabeli. Dutt mówi: „Chcemy kontynuować progres, który powróci nas do miejsca w pierwszej czwórce. Wyjdziemy na boisku z pewnością siebie, będziemy skoncentrowani i wygramy mecz”.

Nie ma wielu nowych informacji odnośnie sytuacji personalnej zespołu: Renato Augusto, Rene Adler i Tranquillo Barnetta są dalej wykluczeni. Karim Bellarabi i Hanno Balitsch mają rehabilitację.

Dutt chwalił bramkarza Bernda Leno, który zagrał ponownie na wysokim poziomie w meczu z Chelsea: „Jest niesamowite jak dobrze gra”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!