Bayer Leverkusen trafia w 13 kolejce Bundesligi na coraz mocniejszy ostatnio FC Kaiserslautern. Wątpliwy jest udział w tym meczu skrzydłowego Andre Schurrle, który opuścił ostatnie zgrupowanie reprezentacji Niemiec z powodu infekcji grypy. Na konferencji przedmeczowej w czwartek Robin Dutt – trener Bayeru Leverkusen potwierdza, że występ Schurrle jest „więcej niż wątpliwy”.

Schurrle nie wybrał się wraz z zespołem w podróż do Palatynatu, a pozostał w Leverkusen dalej się kurować. Jego występ w piątkowym meczu jest zależny od efektów rozmowy telefonicznej między nim a trenerem, na której poinformuje, czy czuję się na siłach, aby wziąć udział w tym spotkaniu.

Ewentualny brak Schurrle nie może zostać zrekompensowany wymianą jeden za jeden. Dutt podkreśla: „Będziemy musieli wymienić kilka pozycji, ale te decyzje pozostawiam sobie do piątku”. Trener oczekuje konkurencyjnego meczu podkreślając, że „gra na „Betze” będzie jak zawsze czymś wyjątkowym ze względu oświetlenie, pełny stadion i zaangażowaną drużynę”.

Zwłaszcza, że Kaiserslautern zdobyło 8 punktów w 4 ostatnich meczach, znacznie poprawiając swoją pozycję z początku sezonu. Dutt mówi o tym: „Lautern przystąpią do meczu z wielkim zaufaniem do swoich możliwości. Są bardzo zaangażowani, agresywni i dobrze ustawieni w obronie”.

Trener konkluduje: „Ważne jest to, aby stanąć na wysokości zadania. Jeżeli dorównamy przeciwnikowi mentalnością i pasją, możemy wtedy wykorzystać nasze atuty piłkarskie i wygrać spotkanie”.

Powrót Renato Augusto do Leverkusen

Dutt nie czuję szczególnej presji biorąc pod uwagę miejsce w tabeli i dystans jaki dzieli zespół od czołówki tabeli. „Oczywiście mamy pewnie ciśnienie, ale to jest normalne” – odnosi się do tej sytuacji. Dodając: ” To jest bardzo ważny mecz dla nas. Chcemy znacznie się podnieść w tabeli do przerwy świątecznej i nie możemy już pozwolić sobie na straty. Musimy wygrywać nasze mecze”.

Odnosząc się do przerwy reprezentacyjnej i małej liczby graczy do dyspozycji, Dutt powiedział: „Jeżeli wszystko jest w porządku, przerwa reprezentacyjna jest potrzebna. Ale gdy tak nie jest, trudno jest ustawić nowe bodźce. Dla takich graczy jak Simon Rolfes, Omer Toprak czy Michal Kadlec najważniejsze jest, aby jak najszybciej wrócić do Bundesligi”.

Odnośnie sytuacji kadrowej przed meczem: brakuje kontuzjowanych Hanno Balitscha i Karima Bellarabiego (ścięgno udowe) i kontuzjowanych w dłuższym okresie czasu: Rene Adlera, Renato Augusto, Tranquillo Barnetty i Michaela Ortegi, którzy są w trakcie treningów odbudowujących. Renato Augusto wraca w przyszłym tygodniu do Leverkusen, po operacji jaką przeszedł w Brazylii i będzie kontynuował rehabilitację na obiektach kompleksu Bay Arena.

W meczu z Kaiserslautern zagra na pewno Michael Ballack. Dalej będzie nosił maskę po złamaniu nosa, jakiego nabawił się w starciu przeciwko Freiburgowi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!