Bezpośrednio po treningu trener piłkarzy Bayeru Leverkusen Robin Dutt przybył na konferencję prasową zapowiadającą mecz Bundesligi pomiędzy SC Freiburg a Bayerem Leverkusen. (Piątek 20.30).

Będzie to powrót do poprzedniego klubu dla trenera, który objął stery na Bay Arena na początku obecnego sezonu.

„Gra jest dla mnie specyficzna ze względu na wagę spotkania jako trenera Leverkusen, jak również ze względu na specjalne więzi jakie łączą mnie z Freiburgiem. Ale zdecydowanie względy sportowe są istotniejsze, a 3 punkty są dla nas specjalnie istotne”.

Sytuacja kadrowa wygląda lepiej, niż w ostatnim meczu ligowych z Schalke 04. Wraca zawieszony Castro i również chory Derdiyok może mieć miejsce w składzie. „Cieszymy się, że Ci dwaj gracze będą stanowili alternatywę.” – powiedział Dutt. Dalej kontuzjowani są Adler, Barnetta, Ortega i Renato Augusto.

„Do Bożego Narodzenia na swoim poziomie w tabeli”

Dutt chciałby zobaczyć bardziej twórczą ofensywę we Freiburgu w porównaniu do starcia z Schalke, jak też utrzymać podejście do walki na boisku. „Chcemy utrzymać cnoty z meczu z Schalke jak zaangażowanie w grę, jednocześnie musimy znacząco poprawić sposób rozgrywania piłki” – kontynuuje Dutt.

Odnośnie obecnego sportowego bilansu, a przyjętych założeń Dutt wypowiedział się : „Jest wiele czynników, które odgrywają rolę i przekładają się na braki w lekkości, ale do Bożego Narodzenia naszym celem jest być na miejscach od 2 do 4. Czeka nas ciężka praca. Ale jest niezmiernie ważne, abyśmy osiągnęli dobrą pozycję wyjściową przed rundą rewanżową.

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!