BayArena
fot. www.bayer04.de

W wywiadzie udzielonym włoskiemu dziennikowi „La Gazzetta dello Sport” Giulio Donati opowiedział między innymi o wrażeniach wyniesionych z gry na boiskach Bundesligi oraz o możliwym transferze do AS Roma.

Swój pierwszy sezon w Niemczech Donati określił jako pozytywne doświadczenie. – Bundesliga jest znacznie bardziej spektakularna niż Serie A, pod względem stylu gry czy atmosfery na stadionach. Futbol jest mniej taktyczny, mniej defensywny.

Pomimo tego zawodnik, który w swoim pierwszym sezonie w Leverkusen wygrywał zazwyczaj rywalizację z Roberto Hilbertem o miejsce na prawej obronie, nie wyklucza odejścia. Giulio podkreślił, że Roma ma wspaniałą drużynę oraz że pochlebia mu zainteresowanie z tej strony. – Mimo to jestem szczęśliwy w Niemczech i gram w świetnym zespole. Zobaczymy, co się wydarzy.

Według ostatnich pogłosek, podczas spotkania dyrektorów sportowych Romy i Bayeru, odpowiednio Waltera Sabatiniego i Rudiego Völlera, prócz kwestii możliwego wypożyczenia Tina Jedvaja do klubu z Leverkusen, obaj panowie dyskutowali na temat przyszłości Donatiego. Po urlopie włoski obrońca ma zaplanowane spotkanie z Völlerem oraz swoim agentem.

W Romie rywalizowałby o miejsce w składzie z Brazylijczykiem Maiconem. Z wypowiedzi Donatiego można wysnuć wniosek, że piłkarz zdaje sobie sprawę, iż oznaczałoby to dla niego spędzanie większości meczy na ławce rezerwowych: – Miałbym możliwość, by wiele nauczyć się od mistrza.