W wywiadzie udzielonym włoskiemu dziennikowi „La Gazzetta dello Sport” Giulio Donati opowiedział między innymi o wrażeniach wyniesionych z gry na boiskach Bundesligi oraz o możliwym transferze do AS Roma.

Swój pierwszy sezon w Niemczech Donati określił jako pozytywne doświadczenie. – Bundesliga jest znacznie bardziej spektakularna niż Serie A, pod względem stylu gry czy atmosfery na stadionach. Futbol jest mniej taktyczny, mniej defensywny.

Pomimo tego zawodnik, który w swoim pierwszym sezonie w Leverkusen wygrywał zazwyczaj rywalizację z Roberto Hilbertem o miejsce na prawej obronie, nie wyklucza odejścia. Giulio podkreślił, że Roma ma wspaniałą drużynę oraz że pochlebia mu zainteresowanie z tej strony. – Mimo to jestem szczęśliwy w Niemczech i gram w świetnym zespole. Zobaczymy, co się wydarzy.

Według ostatnich pogłosek, podczas spotkania dyrektorów sportowych Romy i Bayeru, odpowiednio Waltera Sabatiniego i Rudiego Völlera, prócz kwestii możliwego wypożyczenia Tina Jedvaja do klubu z Leverkusen, obaj panowie dyskutowali na temat przyszłości Donatiego. Po urlopie włoski obrońca ma zaplanowane spotkanie z Völlerem oraz swoim agentem.

W Romie rywalizowałby o miejsce w składzie z Brazylijczykiem Maiconem. Z wypowiedzi Donatiego można wysnuć wniosek, że piłkarz zdaje sobie sprawę, iż oznaczałoby to dla niego spędzanie większości meczy na ławce rezerwowych: – Miałbym możliwość, by wiele nauczyć się od mistrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!