BayArena
fot. www.bayer04.de

Po przerwie na mecze reprezentacji wraca Bundesliga, a za moment rozpocznie się i walka w Lidze Mistrzów. Przed tym ważnym zadaniem Bayer podejmie na BayArenie beniaminka niemieckiej ekstraklasy SV Darmstadt

Darmstadt przez wszystkich wskazywane jest na pożarcie. Tymczasem w trzech kolejkach tego sezonu nie zaznał jeszcze goryczy porażki, remisując komplet spotkań. Żaden jednak z jego zawodników nie dał się w znaczący sposób zapamiętać fanom Bundesligi. My jednak będziemy kojarzyć z jego kadry Łukasza Załuskę, polskiego golkipera, który jednak nie znalazł się w ?18″ meczowej oraz Juniora Diaza, zawodnika grającego niegdyś w Wiśle Kraków, a ostatnio w Mainz.

Zwycięstwo i to bezproblemowe jest tutaj obowiązkiem. Jak najmniejszym nakładem sił, bez kontuzji, na pełnym luzie. Nie mówimy tutaj o lekceważeniu rywala, ale przy znacznie różnych celach obu ekip, trzeba tej słabszej pokazać miejsce w szeregu.

Ciekaw jesteśmy, czy już od pierwszych minut ujrzymy Javiera Hernandeza i Kevina Kampla. Liczymy również, że w spotkaniu z beniaminkiem w końcu z lepszej strony pokaże się Christoph Kramer.

Obie drużyny spotykają się ze sobą po raz pierwszy w historii. Aptekarze więc pewnie zechcą przedłużyć serię kolejnych ligowych zwycięstw na BayArenie do ośmiu. Okazja jest do tego wyśmienita.