BayArena
fot. www.bayer04.de

Delegacja FIFY gościła w tym tygodniu w Leverkusen, gdzie zwiedzała BayArenę, jeden ze stadionów, który gościć będzie finalistki przyszłorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet, które odbędą się w Niemczech. Gości po stadionie oprowadzał dyrektor sportowy Bayeru, Rudi Völler.

– Jest to bardzo piękny stadion, jeden z piękniejszy w Niemczech. Jestem przede wszystkim pod wrażeniem tego, jak jest funkcjonalny – mówił Worawi Makudi, przewodniczący Komitetu Wykonawczego FIFA.

– Kiedy byliśmy tutaj ostatni raz, był to jeszcze wielki plac budowy. Teraz wygląda to naprawdę świetnie. Jest to bardzo ładny stadion, ze świetnymi warunkami – chwaliła Tatjana Haenni, członkini delegacji.

Mundial 2011 zostanie rozegrany w dniach od 26 czerwca do 17 lipca. Oprócz Leverkusen, mecze mistrzostw będą rozgrywane jeszcze w 8 miastach: Berlin, Wolfsburg, Mönchengladbach, Bochum, Augsburg, Sinsheim (stadion klubu Hoffenheim), Frankfurt i Dresden.

Na BayArenie zostaną rozegrane trzy mecze grupowe oraz ćwierćfinał. Pierwszy mecz grupowy w Leverkusen kibice obejrzą 28 czerwca. Mecz otwarcia odbędzie na Olympiastadion w Berlinie, a finał zostanie rozegrany we Frankfurcie na Commerzbank Arena.

W finałach będzie uczestniczyć 16 reprezentacji. Jest to dopiero szósty Mundial w piłce nożnej kobiet. Tytułu mistrzowskiego będą bronić gospodynie – Niemki, które na poprzednim Mundialu w 2007 roku w Chinach zdobyły złoto. Szanse na awans na przyszłoroczną imprezę wciąż ma reprezentacja Polski.