Delegacja FIFY gościła w tym tygodniu w Leverkusen, gdzie zwiedzała BayArenę, jeden ze stadionów, który gościć będzie finalistki przyszłorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet, które odbędą się w Niemczech. Gości po stadionie oprowadzał dyrektor sportowy Bayeru, Rudi Völler.

– Jest to bardzo piękny stadion, jeden z piękniejszy w Niemczech. Jestem przede wszystkim pod wrażeniem tego, jak jest funkcjonalny – mówił Worawi Makudi, przewodniczący Komitetu Wykonawczego FIFA.

– Kiedy byliśmy tutaj ostatni raz, był to jeszcze wielki plac budowy. Teraz wygląda to naprawdę świetnie. Jest to bardzo ładny stadion, ze świetnymi warunkami – chwaliła Tatjana Haenni, członkini delegacji.

Mundial 2011 zostanie rozegrany w dniach od 26 czerwca do 17 lipca. Oprócz Leverkusen, mecze mistrzostw będą rozgrywane jeszcze w 8 miastach: Berlin, Wolfsburg, Mönchengladbach, Bochum, Augsburg, Sinsheim (stadion klubu Hoffenheim), Frankfurt i Dresden.

Na BayArenie zostaną rozegrane trzy mecze grupowe oraz ćwierćfinał. Pierwszy mecz grupowy w Leverkusen kibice obejrzą 28 czerwca. Mecz otwarcia odbędzie na Olympiastadion w Berlinie, a finał zostanie rozegrany we Frankfurcie na Commerzbank Arena.

W finałach będzie uczestniczyć 16 reprezentacji. Jest to dopiero szósty Mundial w piłce nożnej kobiet. Tytułu mistrzowskiego będą bronić gospodynie – Niemki, które na poprzednim Mundialu w 2007 roku w Chinach zdobyły złoto. Szanse na awans na przyszłoroczną imprezę wciąż ma reprezentacja Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!