W 28. kolejce Bundesligi Bayer wybiera się do Lipska na mecz z rewelacyjnym beniaminkiem tego sezonu.

W rundzie jesiennej, przed meczem obu drużyn, wydawało się, że będzie on takim momentem zwrotnym. Wygrać miał Bayer i tym samym pokazać Lipskowi miejsce w szeregu, a samemu rozpocząć marsz w górę tabeli i powrót do walki o wyznaczone przed sezonem cele.

Stało się inaczej. Wygrał Lipsk, i to zasłużenie. I dziś cele obu drużyn są jakże diametralnie inne. Drużyna RB walczy o wicemistrzostwo Niemiec, a Bayer kolejno o: uniknięcie gry w barażach, uniknięcie kompromitacji, zajęcie miejsca w górnej połówce tabeli, jakiś sensacyjny awans do europejskich pucharów.

A przypomnijmy, że mówimy o beniaminku Bundesligi i drużynie, która w ostatnich czterech latach nie wypadła spoza czwórki w tabeli ligowej na koniec sezonu.

Tak to się jednak dziwacznie w tym sezonie wszystko dzieje, że w spotkaniu na Red Bull Arena to gospodarze będą zdecydowanym faworytem. Bayer bowiem ma swoje problemy na wielu polach i nie zmienia tego nawet ostatnia wygrana z czerwoną latarnią ligi z Darmstadt.

Co prawda Lipska już nie punktuje tak regularnie jak jesienią, ale to ciągle świetna drużyna, w której w tym sezonie wybiło się kilka indywidualności, jak choćby Forsberg, Keita czy Werner.

My wierzymy, że znów z dobrej strony pokażą się Brandt i Volland, którzy fajnie współpracowali w środowy wieczór. Od początku nie zagra na pewno jeszcze Chicharito, który dopiero wrócił do treningów po kontuzji. Generalnie nie wydaje się, by Korkut zmieniał coś w składzie w porównaniu do wygranej w Darmstadt.

Trudno to się pisze, ale liczymy na niespodziankę. Nie dlatego trudno, że w nią nie wierzymy, ale że słowo niespodzianka brzmi dla nas ciągle zaskakująco w zestawieniu tych drużyn przeciwko sobie. Niestety, do takiego momentu jednak w tym sezonie doszliśmy. I mamy ciągle nad czym pracować, by wrócić na właściwe tory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!