Bayer Leverkusen do europejskich mocarzy nie należy i nie potrafi grać jak równy z równym z drużynami pokroju Paris Saint-Germain czy Manchesteru United, co Aptekarze pokazali w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tymczasem drużyna Bayeru U13 w rozegranym przed kilkoma dniami we Włoszech turnieju potrafiła dzielnie stawić czoło juniorom szkolonym w tak renomowanych klubach jak na przykład AC Milan czy Manchester City.

Podopieczni trenera Sławomira Czarnieckiego w ciągu pięciu dni spędzonych w Gallipoli (region Apulia, południowe Włochy) rozegrali aż sześć spotkań i wywalczyli ostatecznie czwarte miejsce w turnieju. Młodzi Aptekarze rozpoczęli zawody od inaugurycyjnego zwycięstwa 3-0 nad lokalną drużyną z Sant Anielo. Dzień później pokonali pewnie inny włoski klub, Taras Tarano, również różnicą trzech bramek (4-1). Trzeciego dnia Bayer U13 przystąpił do spotkania z juniorami belgijskiego KRC Genk jako zespół, który miał już zapewniony awans do ćwierćfinału. Pomimo tego młodzi Aptekarze nie odpuścili i pokonali rywali 1-0, dzięki czemu do kolejnej fazy przystępowali z pozycji zwycięzcy swojej grupy.

Po fazie grupowej zawodników czekała jednodniowa przerwa, podczas której mieli okazję do odpoczynku i zwiedzenia okolicy.

Czwartego dnia turnieju rywalem Bayeru w fazie pucharowej okazał się AC Milan. Piłkarze Czarnieckiego nie dali sobie wbić bramki, sami też jednak mimo optycznej przewagi niczego nie ustrzelili i do wyłonienia półfinalisty niezbędne okazały się rzuty karne. Juniorzy z Leverkusen egzekwowali je niezwykle skutecznie, gdyż piłka po wszystkich pięciu próbach trafiała do siatki. Ostateczny wynik konkursu jedenastek brzmiał 5-3 dla Bayeru.

W półfinale naszym zawodnikom przyszło zmierzyć się z Manchesterem City. Niestety, mecz rozgrywany był tego samego dnia co ćwierćfinał, zatem zawodnicy z Niemiec, którzy musieli dłużej męczyć się z Milanem, ostatecznie ulegli rywalom 1-3, choć jako pierwsi objęli w tym spotkaniu prowadzenie.

Ostatniego dnia zawodów, w meczu o trzecie miejsce, Bayer U13 grał z Interem Mediolan. Mimo ambitnej postawy, juniorzy znad Renu przegrali 1-2 i ostatecznie zakończyli turniej na czwartym miejscu. Całą rywalizację ostatecznie wygrało SSC Napoli, dzięki finałowemu zwycięstwu nad Manchesterem City.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!