BayArena
fot. www.bayer04.de

Bayer Leverkusen do europejskich mocarzy nie należy i nie potrafi grać jak równy z równym z drużynami pokroju Paris Saint-Germain czy Manchesteru United, co Aptekarze pokazali w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Tymczasem drużyna Bayeru U13 w rozegranym przed kilkoma dniami we Włoszech turnieju potrafiła dzielnie stawić czoło juniorom szkolonym w tak renomowanych klubach jak na przykład AC Milan czy Manchester City.

Podopieczni trenera Sławomira Czarnieckiego w ciągu pięciu dni spędzonych w Gallipoli (region Apulia, południowe Włochy) rozegrali aż sześć spotkań i wywalczyli ostatecznie czwarte miejsce w turnieju. Młodzi Aptekarze rozpoczęli zawody od inaugurycyjnego zwycięstwa 3-0 nad lokalną drużyną z Sant Anielo. Dzień później pokonali pewnie inny włoski klub, Taras Tarano, również różnicą trzech bramek (4-1). Trzeciego dnia Bayer U13 przystąpił do spotkania z juniorami belgijskiego KRC Genk jako zespół, który miał już zapewniony awans do ćwierćfinału. Pomimo tego młodzi Aptekarze nie odpuścili i pokonali rywali 1-0, dzięki czemu do kolejnej fazy przystępowali z pozycji zwycięzcy swojej grupy.

Po fazie grupowej zawodników czekała jednodniowa przerwa, podczas której mieli okazję do odpoczynku i zwiedzenia okolicy.

Czwartego dnia turnieju rywalem Bayeru w fazie pucharowej okazał się AC Milan. Piłkarze Czarnieckiego nie dali sobie wbić bramki, sami też jednak mimo optycznej przewagi niczego nie ustrzelili i do wyłonienia półfinalisty niezbędne okazały się rzuty karne. Juniorzy z Leverkusen egzekwowali je niezwykle skutecznie, gdyż piłka po wszystkich pięciu próbach trafiała do siatki. Ostateczny wynik konkursu jedenastek brzmiał 5-3 dla Bayeru.

W półfinale naszym zawodnikom przyszło zmierzyć się z Manchesterem City. Niestety, mecz rozgrywany był tego samego dnia co ćwierćfinał, zatem zawodnicy z Niemiec, którzy musieli dłużej męczyć się z Milanem, ostatecznie ulegli rywalom 1-3, choć jako pierwsi objęli w tym spotkaniu prowadzenie.

Ostatniego dnia zawodów, w meczu o trzecie miejsce, Bayer U13 grał z Interem Mediolan. Mimo ambitnej postawy, juniorzy znad Renu przegrali 1-2 i ostatecznie zakończyli turniej na czwartym miejscu. Całą rywalizację ostatecznie wygrało SSC Napoli, dzięki finałowemu zwycięstwu nad Manchesterem City.