W poniedziałkowy wieczór w centrum medialnym na BayArenie zakończyło się doroczne spotkanie zarządu Bayeru Leverkusen. Był to czas podsumowań, ale również decyzji co do przyszłości klubu, nie tylko w aspekcie sportowym. Postanowiono między innymi, że Jürgen Gelsdorf (na zdjęciu), od 2007 roku szef sekcji piłkarskiej klubu, pozostanie na stanowisku przez kolejne trzy lata.

Pozostali członkowie komitetu, a więc Friedhelm Renno (rada starszych), Michael Kentschke (drużyna weteranów), Roman Klossek (młodzież) oraz Linda Peckhaus (drużyna kobieca), także utrzymali swoje stanowiska.

W trakcie posiedzenia Jürgen Gelsdorf przedstawił roczny raport dotyczący sekcji piłkarskiej Bayeru. Podkreślono sukces, jakim był awans do Ligi Mistrzów graczy pierwszego zespołu. Jako osiągnięcie uznano również fakt, że drużyna U23 zdołała utrzymać się w Regionallidze. Chwalono drużynę kobiecą, głównie za powołania naszych piłkarek do narodowej reprezentacji Niemiec. Na pochwały zasłużyły też młodsze sekcje piłkarzy z Leverkusen, między innymi drużyna U15, świetnie radząca sobie w Regionalliga West, czy U19, która wygrała turniej o Puchar Środkowego Renu.

W pozytywnym kontekście wypowiadano się na temat drużyny weteranów. Byli zawodnicy pierwszego składu zdołali po raz trzeci wygrać prestiżowy międzynarodowy turniej w Berlinie, ponadto dzięki swoim występom zarobili na cele charytatywne aż 52 900 euro.

Michael Schade wypowiedział się na temat ostatnich wyników Bayeru: – Naturalnie, ostatnie porażki są dużym rozczarowaniem, ale wciąż znajdujemy się na przyzwoitej pozycji. Sami Hyypiä to wojownik i w pełni wspieramy jego pracę tutaj. Mocno wierzę, że zdołamy osiągnąć cele wyznaczone na ten sezon.

Schade zapowiedział ponadto intensywne poszukiwania nowych partnerów reklamowych w Niemczech i za granicą, zagraniczne tournee Aptekarzy, a także zimowy obóz treningowy w USA.

Zmianie ma ulec klubowa infrastruktura. BayArena doczeka się nowych kiosków i toalet. Zniknie winiarnia „Vini”; w jej miejsce pojawi się pub dla fanów. Schade zapowiada, że będzie to miejsce spotkań dla wszystkich. Decyzja ta doczekała się już aprobaty ze strony kibiców Bayeru. Do tego ma powstać specjalne miejsce dla byłych piłkarzy die Werkself, gdzie będą mogli oni wspominać swoją przeszłość na BayArenie. W planach jest również utworzenie niewielkiego muzeum opowiadającego o historii sportu w Leverkusen.

Na koniec wyróżniono kilka osób za długoletnie zaangażowanie w sprawy klubu, jak również wspomniano znaczące postacie związane z Bayerem, które odeszły w ostatnich miesiącach. Wśród nich znaleźli się Theo Kirchberg, Ernst-Günther Heyne, Elena-Dorina Dorloff, Wilhelm Odenthal, a także zmarły na początku marca były piłkarz Aptekarzy w latach 1978-82, Peter Szech.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!