Nowy zawodnik się pojawił! Przy pięknej pogodzie i przenikliwym mrozie Vedran Corluka po raz pierwszy uczestniczył w zajęciach treningowych Bayeru Leverkusen.

Następnie chorwacki obrońca udzielił pierwszego wywiadu. Dodatkowo podane zostały informacje, że Bayer wynegocjował kwotę definitywnego wykupu na 6 mln euro!!! Jest niemal pewne, że Corluka w sobotnim meczu ze Stuttgartem zaliczy swój debiut w koszulce Aptekarzy.

Panie Corluka, dlaczego zdecydował się Pan na Bayer Leverkusen? Galatasaray, Roma i Juventus też były zainteresowane.

Corluka: Bayer był mną najbardziej zainteresowany i podjął największy wysiłek, aby mnie pozyskać. Dodatkowo Bayer jest bardzo popularny w Chorwacji. Wielu moich rodaków tu grało. Jestem szczęśliwy. To transfer do wielkiego klubu z wielkiej ligi.

Czy presja siedzenia w Tottenhamie na ławce i utrudnienia sobie przygotowań do Euro była decydującym powodem odejścia?

Corluka: Był to oczywiście jeden z powodów, dla których po 5 latach odszedłem z ligi angielskiej. Muszę walczyć o moje miejsce w drużynie narodowej. Ale najważniejszy jest klub, a dopiero potem drużyna narodowa. Jestem przekonany, że przejście do Bayeru do dobra decyzja dla mnie.

Brakuje Panu praktyki meczowej. Zaliczy Pan swój debiut w Bundeslidze przeciwko VFB Stuttgart?

Corluka: To prawda, ale nie powinno to być problemem. Jestem gotowy, całkowicie przygotowany fizycznie i mogę zagrać w sobotę.

Bayer ma możliwość w lecie, aby Pana wykupić. Wyobraża Pan sobie dłuższy pobyt w Bayerze?

Corluka: Tak, to jest możliwość dla mnie. Mogę sobie wyobrazić, że zostanę tu dłużej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!