BayArena
fot. www.bayer04.de

Nowy zawodnik się pojawił! Przy pięknej pogodzie i przenikliwym mrozie Vedran Corluka po raz pierwszy uczestniczył w zajęciach treningowych Bayeru Leverkusen.

Następnie chorwacki obrońca udzielił pierwszego wywiadu. Dodatkowo podane zostały informacje, że Bayer wynegocjował kwotę definitywnego wykupu na 6 mln euro!!! Jest niemal pewne, że Corluka w sobotnim meczu ze Stuttgartem zaliczy swój debiut w koszulce Aptekarzy.

Panie Corluka, dlaczego zdecydował się Pan na Bayer Leverkusen? Galatasaray, Roma i Juventus też były zainteresowane.

Corluka: Bayer był mną najbardziej zainteresowany i podjął największy wysiłek, aby mnie pozyskać. Dodatkowo Bayer jest bardzo popularny w Chorwacji. Wielu moich rodaków tu grało. Jestem szczęśliwy. To transfer do wielkiego klubu z wielkiej ligi.

Czy presja siedzenia w Tottenhamie na ławce i utrudnienia sobie przygotowań do Euro była decydującym powodem odejścia?

Corluka: Był to oczywiście jeden z powodów, dla których po 5 latach odszedłem z ligi angielskiej. Muszę walczyć o moje miejsce w drużynie narodowej. Ale najważniejszy jest klub, a dopiero potem drużyna narodowa. Jestem przekonany, że przejście do Bayeru do dobra decyzja dla mnie.

Brakuje Panu praktyki meczowej. Zaliczy Pan swój debiut w Bundeslidze przeciwko VFB Stuttgart?

Corluka: To prawda, ale nie powinno to być problemem. Jestem gotowy, całkowicie przygotowany fizycznie i mogę zagrać w sobotę.

Bayer ma możliwość w lecie, aby Pana wykupić. Wyobraża Pan sobie dłuższy pobyt w Bayerze?

Corluka: Tak, to jest możliwość dla mnie. Mogę sobie wyobrazić, że zostanę tu dłużej.