Zawodnik Bayeru Leverkusen – Anderson, przebywający obecnie na wypożyczeniu w drugoligowej Fortunie Düsseldorf jest gwiazdą 2 Bundesligi. 22-letni obrońca jest do klubu z ESPRIT Arena wypożyczony do końca sezonu.

Brazylijczyk jest uznawany za najlepszego obrońcę ligi. Ma skuteczność 75% wygranych pojedynków o piłkę. Według magazynu ?Kicker” po 17 spotkaniach ma notę 2,75 (1 – klasa światowa) i jest na 2 miejscu wśród wszystkich zawodników 2 Bundesligi. Zdobył również w tym sezonie jedną bramkę.

Portal transfemarkt.de wycenia tego młodego zawodnika na 1.200.000 Euro i jest w tej chwili jednym z najdroższych piłkarzy na zapleczu pierwszej ligi. Dzięki jego dobrej postawie Fortuna znajduje się w czubie tabeli.

Dobra gra środkowego obrońcy wzbudziła zainteresowanie trenera Juppa Heynckesa i dyrektora Rudiego Völlera, którzy obserwują poczynania wypożyczonego zawodnika. Najpóźniej w kwietniu zostanie podjęta decyzja odnośnie przyszłości Andersona. Fortuna chętnie wypożyczyłaby Brazylijczyka na jeszcze jeden rok, jednak dobra gra tego zawodnika może sprawić, że już w kolejnym sezonie zobaczymy go na BayArena.

Anderson Soares de Oliveira, bo tak brzmi jego pełne nazwisko, jest wychowankiem słynnego brazylijskiego klubu, Flamengo Rio de Janeiro. Do Bayeru trafił 1 lipca 2008 roku z innego klubu Kraju Kawy – Tombense, po czym został od razu wypożyczony do VfL Osnabrück. Tam jednak nie poczynił spodziewanych postępów, dlatego po powrocie do klubu zdecydowano się go jeszcze raz wypożyczyć, tym razem do ekipy z Düsseldorfu, gdzie spisuje się rewelacyjnie.

Przed zarządem trudna decyzja, bo talent Brazylijczyk niewątpliwie ma. Co jednak dla niego będzie lepsze? Czy regularna gra w Fortunie, która ma szanse, aby w następnym sezonie grać w Bundeslidze? Czy może treningi pod okiem Juppa Heynckesa i – przede wszystkim – nabieranie doświadczenia u boku Samiego Hyypi? Decyzję trzeba podjąć jak najlepszą, bo być może rośnie nam kolejny po Lucio i Juanie świetny środkowy obrońca z Brazylii.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!