Dani Carvajal zaliczył bardzo udany występ w swoim debiucie w Leverkusen. Bayer pewnie pokonał SC Freiburg 2:0, a Carvajal był jednym z najlepszych graczy na boisku. W wywiadzie dla Bilda Hiszpan opowiada min. o tym jak czuje się w nowym klubie i dlaczego zdecydował się na transfer akurat do ekipy Aptekarzy.

W spotkaniu z Freiburgiem kibice nagrodzili Pana występ owacją na stojąco. Jakie to uczucie?

C: Bardzo ciężko to opisać. Jeszcze nigdy nie schodziłem z boiska przy takim aplauzie, dostałem gęsiej skórki. Atmosfera na stadionie była naprawdę niesamowita. Cieszę się, że mój debiut w Bundeslidze był tak udany.

Dlaczego wybrał Pan właśnie Leverkusen?

C: Ponieważ Bayer najbardziej o mnie zabiegał. Dostałem od tego klubu ogromną szansę na rozpoczęcie profesjonalnej kariery. Oczywiście na początku byłem zdenerwowany całym tym transferem, bo to wszystko było dla mnie nowe, jednak od samego początku wszyscy w klubie mi pomogli i poczułem się tutaj bardzo pewnie.

Reprezentant Pana kraju – Raul po przejściu do Schalke stał się bohaterem. Czy to odważyło Pana do zmiany Premiera Division właśnie na Bundesligę?

C: To na pewno był jeden z powodów. Każdy widział jak Raul znakomicie zaaklimatyzował się w nowym klubie i z jakimi sukcesami w nim występuje. Nasz wspólny doradca – Gines Carvajal Seller  opowiedział mi same dobre rzeczy o Bundeslidze. Moje pierwsze odczucie jest takie, że niemiecka liga jest bardzo wyrównana. Możesz wygrać z każdym, ale jeśli stracisz czujność równie dobrze z każdym możesz przegrać.

Jaki jest Pana osobisty cel, który chciałby Pan osiągnąć z Bayerem?

C: Najważniejsze jest to, co osiągniemy razem jako drużyna.

Czy jest coś, na co cieszy się Pan szczególnie?

C: Sam fakt występowania w Niemczech to dla mnie ogromne wyróżnienie. Oczywiście mecze w Lidze Europy będą dla mnie czymś nowym i wyjątkowym. Poza tym na pewno ligowe pojedynki przeciwko reprezentantom mojego kraju.

Jeden z nich – Javi Martinez właśnie przeszedł do Bayernu Monachium za niebagatelną kwotę 40 milionów euro. Co może Pan powiedzieć na temat tego zawodnika?

C: Można pogratulować Bayernowi tak świetnego transferu. Mam o Javim bardzo dobre zdanie, to niezwykle wartościowy gracz.

Podpisał Pan z Bayerem kontrakt do 2017 roku. Jednak do 2015 roku Real Madryt ma prawo Pana pierwokupu. Czy ktoś z byłej drużyny kontaktował się z Panem?

C: Mam kontakt z moimi kolegami i trenerem z drugiej drużyny, jednak bezpośrednio z klubu nikt się ze mną nie kontaktował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!