Bayer Leverkusen
fot. www.bayer04.de

Budowanie masy mięśniowej może przysporzyć wiele problemów, zwłaszcza u osób początkujących. Jeśli rozpoczynamy swoją przygodę z tym procesem, warto odpowiednio dokształcić się w tym temacie lub o radę zapytać specjalistów. O jakich zasadach należy bezwzględnie pamiętać?  Podpowiadamy.

Budowanie masy mięśniowej, a odpowiednia dieta

Jeśli chcemy w sposób właściwy zbudować masę mięśniową, nie możemy zapominać o tym, że odpowiednio zbilansowana dieta jest tutaj podstawą. Nie ważne, czy budujemy masę, czy ją redukujemy, dobrze dobrane posiłki to klucz do sukcesu i zgadzają się z tym przedstawiciele sportu, np. zakłady bukmacherskie

Chcąc zbudować masę mięśniową, musimy być na nadwyżce kalorycznej. Pamiętajmy o tym, że posiłki stanowią formę paliwa dla naszego organizmu, wspierając wszystkie funkcje życiowe. Budując mięśnie, ta energia potrzebna jest jeszcze bardziej, stąd musimy dbać o to, aby nie być na zerze kalorycznym ani deficycie, a właśnie na nadwyżce. W internecie funkcjonują kalkulatory zapotrzebowania energetycznego, które w prosty sposób pomagają nam wyliczyć dzienną ilość kalorii, których potrzebujemy, aby uzyskać oczekiwany rezultat. 

Budując masę mięśniową, musimy zadbać o odpowiednią ilość węglowodanów. Nie tylko zwiększają one hormon insuliny, ale również napełniają mięśnie glikogenem, a on zaś pompuje mięśnie wodą, dzięki czemu są one większe i pełniejsze. Jeśli w naszych mięśniach jest jego odpowiednia ilość, to automatycznie nasz organizm posiada większą energię do rozrostu. Nie możemy zapominać o dostarczaniu odpowiedniej ilości tłuszczy. Zawarte w rybach, orzechach czy oliwie z oliwek pomagają skutecznie regenerować stawy, co jest niezwykle istotne w przypadku budowania masy mięśniowej. Badania wykazują, że sportowcy, którzy spożywali więcej zdrowych tłuszczy, kończyli okres masowy ze znacznie większym poziomem testosteronu.

Kolejnym elementem budulcowym mięśni jest białko. Szczególnie warto postawić na białko serwatkowe, które odpowiada za syntezę białek mięśniowych. Dzięki temu, nasze mięśnie będą miały zwiększona dostawę hormonów oraz składników odżywczych. Przed treningiem warto spożyć węglowodany wolnowchłanialne, np. pełnoziarniste pieczywo lub płatki owsiane. Dzięki temu odczujemy mniejsze zmęczenie podczas wysiłku. 

Budowanie masy mięśniowej ? o czym jeszcze warto pamiętać? 

Budując masę mięśniową, nie możemy zapomnieć o spożywaniu posiłku przed pójściem spać. W takiej sytuacji zaleca się spożywanie porcji białka wraz z tłuszczami, aby wydłużyć proces wchłaniania. 

Źródło: www.bayerleverkusen.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!