BayArena
fot. www.bayer04.de

W przyszłym tygodniu na testy do Bayeru Leverkusen wyjeżdża bramkarz młodzieżowej drużyny Polonii Warszawa, Tomasz Kucz. Zachwalany przez polskich trenerów zawodnik wpadł w oko skautom naszego klubu. Aptekarze sami, bez zachęt ze strony menedżerów, zaproponowali Polakowi wyjazd do Leverkusen.

Urodzony w 1999 r. golkiper niedawno przechodził testy w Glasgow Rangers. Ma za sobą debiut w barwach Polonii, choć pamiętajmy, że drużyna ta występuje obecnie na raczej mało prestiżowym szczeblu rozgrywek, jakim jest IV liga. Grając w zeszłym roku w kadrze Mazowsza, został wybrany najlepszym zawodnikiem młodzieżowego turnieju o mistrzostwo Polski.

Trenerzy, a także skauci renomowanych zagranicznych klubów nie mają wątpliwości co do talentu Tomasza. Sam bramkarz o swojej szansie w Leverkusen wypowiada się następująco: – Nie boję się, traktuję ten wyjazd jako nagrodę za to, co do tej pory robię na treningach i w meczach.

Piłkarz deklaruje jednocześnie, że aktualnie nie ma zamiaru nigdzie się przenosić i pragnie do końca sezonu pozostać w Polonii. W Leverkusen spędzi tydzień, wraz z koordynatorem grup młodzieżowych warszawskiego klubu, Michałem Maliszewskim.

Jeśli na treningach w Niemczech potwierdzi swoje nadzwyczajne predyspozycje do roli bramkarza, możemy spodziewać się, że jego kariera będzie dokładnie monitorowana przez skautów Bayeru.