W przyszłym tygodniu na testy do Bayeru Leverkusen wyjeżdża bramkarz młodzieżowej drużyny Polonii Warszawa, Tomasz Kucz. Zachwalany przez polskich trenerów zawodnik wpadł w oko skautom naszego klubu. Aptekarze sami, bez zachęt ze strony menedżerów, zaproponowali Polakowi wyjazd do Leverkusen.

Urodzony w 1999 r. golkiper niedawno przechodził testy w Glasgow Rangers. Ma za sobą debiut w barwach Polonii, choć pamiętajmy, że drużyna ta występuje obecnie na raczej mało prestiżowym szczeblu rozgrywek, jakim jest IV liga. Grając w zeszłym roku w kadrze Mazowsza, został wybrany najlepszym zawodnikiem młodzieżowego turnieju o mistrzostwo Polski.

Trenerzy, a także skauci renomowanych zagranicznych klubów nie mają wątpliwości co do talentu Tomasza. Sam bramkarz o swojej szansie w Leverkusen wypowiada się następująco: – Nie boję się, traktuję ten wyjazd jako nagrodę za to, co do tej pory robię na treningach i w meczach.

Piłkarz deklaruje jednocześnie, że aktualnie nie ma zamiaru nigdzie się przenosić i pragnie do końca sezonu pozostać w Polonii. W Leverkusen spędzi tydzień, wraz z koordynatorem grup młodzieżowych warszawskiego klubu, Michałem Maliszewskim.

Jeśli na treningach w Niemczech potwierdzi swoje nadzwyczajne predyspozycje do roli bramkarza, możemy spodziewać się, że jego kariera będzie dokładnie monitorowana przez skautów Bayeru.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!