Peter Bosz
fot. www.bayer04.de

Po porażce w starciu z Arminią Bielefeld, Bayer Leverkusen w kolejnym spotkaniu niemieckiej Bundesligi zmierzy się z kolejnym zespołem walczącym o ligowy byt. W niedzielne popołudnie Aptekarze zmierzą się w Berlinie z Herthą.

– Hertha Berlin potrzebuje wygranej, podobnie jak my. To będzie ciężka walka o punkty. Spodziewam się intensywnego meczu, ale jedziemy do Berlina, aby wygrać mecz – powiedział trener Bayeru Leverkusen, Peter Bosz podczas przedmeczowej konferencji prasowej.

– Styl gry Herthy jest bardzo defensywny, a ostatnio mieliśmy ciężkie chwile w takich meczach. Jeśli jednak zagramy dobrą piłkę i będziemy się dobrze bronić, będzie nam łatwiej. Mieliśmy ostatnio duże wahania jeżeli chodzi o wyniki i oczywiście chcemy to ustabilizować. Analizujemy każdą grę – jeśli nie stwarzamy okazji do zdobywania punktów, wiemy nad czym musimy popracować.

– Ostatnie spotkanie z Arminią Bielefeld było dla nas niesamowicie frustrujące, ponieważ nie zaczęliśmy tego meczu źle, mieliśmy sytuację, ale przeciwnik zdobywał bramki. Musimy się lepiej bronić, a przede wszystkim lepiej zorganizować naszą defensywę.

W spotkaniu z Herthą Berlin, w składzie Bayeru Leverkusen powinni pojawić się powracający do zdrowia Sven Bender oraz Paulinho.

Źródło: www.bayer04.de