BayArena
fot. www.bayer04.de

Gdy w 30 minucie wczorajszego meczu kontuzjowany Michael Ballack opuszczał boisko, nikt nie spodziewał się aż tak smutnych wyników badań. Pech niestety nie opuszcza 33-letniego pomocnika i po tym, jak niedawno piłkarz ten powrócił po dłuższej przerwie spowodowaną kontuzją kostki, dziś okazało się, że tym razem będzie pauzował przez sześć tygodni.

Ballack doznał we wczorajszym meczu złamania kości piszczelowej w lewej nodze. To oznacza, że letni nabytek „Aptekarzy” nie pomoże im w kilku spotkaniach Bundesligi i Ligi Europejskiej. Ballack nie będzie również, po raz kolejny, brany pod uwagę w powołaniach selekcjonera reprezentacji Niemiec, Joachima Löwa.

Jak więc będzie wyglądać w meczu z Rosenborgiem środek pomocy Bayeru? Wydaje się, że Jupp wróci do zestawienia z poprzedniego sezonu, gdy za rozgrywanie odpowiadali Vidal i Reinartz – tym bardziej, że słabo we wczorajszym meczu zaprezentował się Bender, który pojawił się na placu gry w miejsce Ballacka. Niestety mało prawdopodobnie jest również, aby gotowy do gry od początku meczu był Rolfes.