Dobra wiadomość dla wszystkich kibiców Bayeru, którzy zmagania swojej drużyny śledzą na stadionie. Z początkiem sezonu 2013/2014 zostanie zwiększona ilość miejsc stojących na BayArenie z 1000 do 3000.

Nowy sektor będzie rozciągać się od bloku C, przez D aż po blok E, do wysokości około 12 rzędu. Najbardziej zagorzali fani Aptekarzy będą zatem na nowo dopingować swój zespół z perspektywy trybuny północnej, umiejscowionej bezpośrednio za bramką.

– Po wielokrotnych rozmowach z przedstawicielami środowiska kibicowskiego doszliśmy do wniosku, że istnieje potrzeba modyfikacji stadionu pod kątem zwiększenia ilości miejsc stojących. Jestem przekonany, że wpłynie to korzystnie na doping i atmosferę podczas meczów – powiedział prezydent Bayeru Wolfgang Holzhauser.

W sondażu przeprowadzonym przez Ultras Leverkusen, fani jednoznacznie opowiedzieli się za koncepcją poszerzenia sektora stojącego. – Przeprowadziliśmy swoje badania w tym zakresie i dostaliśmy zielone światło dla tej inwestycji – podkreślił Holzhauser.

Radości nie kryją także sympatycy Bayeru. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się dojść z klubem do porozumienia i że blok z miejscami stojącymi wróci za naszą bramkę – skomentował Andreas Eckert, członek Ultras Leverkusen.

Autor: Aptekarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!