BayArena
fot. www.bayer04.de

Jak podaje włoski portal internetowy „Tuttomercatoweb”, lider Bundesligi, Bayer Leverkusen jest zainteresowany nigeryjskim napastnikiem, Peterem Utaką.

25-letni zawodnik występuje obecnie w duńskim zespole, Odense OB. Nie miał do tej pory okazji zadebiutować w reprezentacji Nigerii. Peter jest mniej słynnym bratem Johna Utaki, który występuje obecnie w angielskim Portsmouth.

Odense jest po rundzie jesiennej liderem SAS Ligaen. Utaka w obecnym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, wystąpił w 23 meczach swojej drużyny i zdobył 19 bramek. Jest w tej chwili zdecydowanie najskuteczniejszym graczem Odense. Jest również najlepszym strzelcem ligi w tym sezonie, z 13 bramkami na koncie.

Nigeryjskim napastnikiem w grudniu interesował się inny niemiecki klub, HSV Hamburg. Tymczasem Bayer obserwował tego zawodnika już parę lat wcześniej – w latach 2004-2007, gdy Utaka grał w belgijskich Westerlo i Royal Antwerp.

Za sprowadzenie tego zawodnika Odense może jednak podać zaporową cenę. Duński zespół nie chce tak łatwo pozbywać się swojego najlepszego strzelca, tym bardziej, że w tym sezonie chce po 21 latach zdobyć mistrzowski tytuł.